Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha 23 kwietnia 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Daniel Bobrowski
Tomek Suchocki

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Zamiast odzieży sprzedawał papierosy

Foto: KPP w Piszu

Pisz/Ruciane- Nida

Ponad 600 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli piscy policjanci. Właściciel kontrabandy odpowie nie tylko za jej posiadanie, ale i za jej sprzedaż. Mowa o 52-letnim mieszkańcu piskiej gminy.

Z ustaleń kryminalnych wynikało, że prowadzący działalność gospodarczą na co dzień handluje ubraniami między innymi na targowisku w Rucianem-Nidzie. Okazało się jednak, że można od niego kupić nie tylko odzież. Mężczyzna na swoim stoisku miał ukryte pod tekstyliami paczki papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Kryminalni zabezpieczyli ponad 420 paczek nielegalnych papierosów. Kolejnych 210 paczek policjanci znaleźli w mieszkaniu 52-latka.

– W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 634 paczki papierosów różnych marek – informuje Anna Szypczyńska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu.
Jak dodaje, mieszkaniec piskiej gminy uszczuplił Skarb Państwa o kwotę blisko
15 000 złotych, których nie odprowadził w postaci cła i podatków. Handlowiec usłyszał zarzut, do którego się przyznał. Zgodnie z kodeksem karno – skarbowym za tego typu czyn grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa.

Autor: jwe     Źródło: KPP w PiszuData: 16 kwietnia 2018

   
Tagi:
Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.