Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Zapadł wyrok w sprawie Algierczyka

23.04.2018

Właściciel baru z kebabem, przed którym w 2016 roku w noc sylwestrową zginął od ciosów nożem 21-letni Daniel – skazany. Wyrok zapadł w poniedziałek (23.04) przed Sądem Rejonowym w Ełku.

Sędzia Renata Berkane przychyliła się do wniosku obrony o dobrowolne poddanie się karze i uznała oskarżonego za winnego udziału w bójce i nieudzielenia pomocy poszkodowanemu, skazując Algierczyka na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz karę 6 tysięcy złotych grzywny. Będzie musiał ponadto zapłacić po 5 tysięcy złotych zadośćuczynienia matce i siostrze ofiary.

Sędzia Sądu Rejonowego w uzasadnieniu wyroku podkreśliła, że nie było wątpliwości co do zaproponowanej przez prokuratora kwalifikacji karnej.

– Na korzyść oskarżonego przemawiała dotychczasowa niekaralność, chęć współpracy oskarżonego z organami prowadzącymi postępowanie i dzisiejsze przeprosiny rodziny Daniela – dodaje sędzia Berkane.

Przypominamy, że proces ruszył 1 lutego tego roku. Na dobrowolne poddanie się karze nie wyraziła wówczas zgody rodzina Daniela. Rozprawa została odroczona do 23 kwietnia. Zmianę stanowiska tłumaczy pełnomocnik pokrzywdzonych, adwokat Ewa Perkowska.

Wyrok nie jest prawomocny.