Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Zarząd klubu MKS Mazur Ełk poda się do dymisji?

27.08.2019

Ełk

Jaka będzie najbliższa przyszłość ełckiego Mazura? Zarząd klubu piłkarskiego MKS Mazur Ełk na profilu społecznościowym poinformował, że zamierza podać się do dymisji.

W opublikowanym we wtorek (27.08.) komunikacie, czytamy: „Po dzisiejszym posiedzeniu Komisji Budżetu oraz Komisji Sportu i Turystyki Rady Miasta w Ełku, Zarząd Klubu MKS Mazur Ełk z przykrością zamierza podać się do dymisji w dniu 01.09.2019r., z powodu braku środków na godne funkcjonowanie klubu.” I dalej „Zarząd nie chce ponownie zadłużać klubu, blokować rozwoju trenerów i zawodników zespołu seniorskiego oraz młodzieży z Akademii Piłkarskiej MKS Mazur Ełk.”

Takiej postawie zarządu dziwi się przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki Rady Miasta w Ełku- Michał Tyszkiewicz. Radny zaznacza, że dotychczas 80% dotacji na funkcjonowanie klubu pochodziło z urzędu miasta.

Artur Iwanowicz prezes zarządu klubu MKS Mazur Ełk tłumaczy, że komunikat zarządu spowodowany jest brakiem decyzji ze strony samorządu, odnośnie dalszego finansowania klubu.

– Jako radni deklarowaliśmy i nadal deklarujemy pomoc klubowi- zapewnia Michał Tyszkiewicz.

Jak dodaje prezes zarządu MKS-u Artur Iwanowicz, ostateczna decyzja w sprawie podania się do dymisji jeszcze nie zapadła. -Liczymy na pomyślny dialog z samorządem – podkreśla.

Przypomnijmy, że obecnie MKS Mazur Ełk po spadku z III ligi występuje w forBET IV lidze warmińsko-mazurskiej. Jaka będzie przyszłość klubu? Sytuację będziemy śledzić na bieżąco.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: jwe