Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Zarząd Mazura rezygnuje

09.11.2019

Ełk

Zarząd klubu MKS Mazur Ełk podał się do dymisji. W piątek (09.11.) odbyło się spotkanie zarządu z kibicami oraz Radą Drużyny, na którym członkowie zarządu: Artur Iwanowicz, Jarosław Olszewski, Adam Szulc, Tomasz Suchocki, Krzysztof Fadrowski oraz Dawid Murawski złożyli rezygnację z pełnionych funkcji.

– To nieporozumienia między zarządem a piłkarzami, doprowadziły do tej sytuacji – zaznacza Artur Iwanowicz, były już prezes klubu.

Rezygnacja zarządu to pokłosie strajku piłkarzy, którzy mieli już dosyć obecnej sytuacji w klubie i zaznaczyli, że dopóki nie zmieni się zarząd, nie będą trenować.

Całą sytuację, związaną ze strajkiem, postanowił wyjaśnić po sobotnim meczu kapitan Mazura, Mariusz Łapiński.

Przed sobotnim meczem z Olimpią II Elbląg wielką niewiadomą było, czy gospodarze wyjdą na murawę. W ciągu ostatniego tygodnia nikt z piłkarzy nie stawił się na treningu. Trener Mazura, Przemysław Kołłątaj, przyznaje, że tą całą sytuacją jest rozczarowany.

Rezygnacja obecnego zarządu nie powinna przeszkodzić piłkarzom w dokończeniu rundy jesiennej. Obecnie, pełniącym obowiązki prezesa, będzie Tomasz Suchocki, aż do czasu walnego zgromadzenia, które odbędzie się za dwa tygodnie. Wtedy zostanie powołany nowy zarząd.

Jak na razie nie wiadomo, kto będzie ubiegał się o miejsca w zarządzie ełckiego klubu.

Źródło: Radio 5
Autor: mb