Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Zarzut usiłowania zabójstwa strażników granicznych

01.02.2019

Orłowo/Żyliny/Suwałki

Nawet dożywocie grozi mężczyźnie, który w minioną środę (30.01) w Orłowie koło Żylin podczas próby ucieczki busem doprowadził do zderzenia, w wyniku którego ranny został funkcjonariusz Straży Granicznej. Prokuratura Okręgowa w Suwałkach postawiła mu zarzut usiłowania zabójstwa trzech strażników granicznych.

Jak informowaliśmy, w środę po godzinie 18.00, kiedy strażnik graniczny próbował zatrzymać do kontroli dwa busy, ich kierowcy nie zatrzymali się. Strażnicy ruszyli w pościg, a przed uciekinierami rozłożono kolczatki drogowe.

Andrzej S., jeden z uciekających kierowców, nie zatrzymał się przed blokadą i uderzył busem w pojazd strażników, w wyniku czego służbowy wóz uderzył w stojącego obok funkcjonariusza powodując u niego poważne obrażenia ciała. Prokuratura zarzuciła Andrzejowi S. usiłowanie zabójstwa trzech funkcjonariuszy. Mężczyzna usłyszał też zarzuty dotyczące przewozu nielegalnych papierosów. W busie było około 100 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Zarzuty dotyczące przewozu kontrabandy usłyszał również kierowca drugiego busa, w którym było ponad 150 tysięcy paczek papierosów.

Autor: AP