Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Zaskakujący finał policyjnej interwencji

18.10.2019

Olecko

Zaskakujący finał miała interwencja podjęta w czwartek (17.10.) przez jednego z oleckich policjantów.

Funkcjonariusz zatrzymał się w okolicy ronda, u zbiegu ulic Ełckiej i Alei Zwycięstwa, by pomóc młodemu motocykliście, który stracił panowanie nad jednośladem i przewrócił się na jezdnię. 17-latek na szczęście nie odniósł obrażeń.

Podejrzenia dzielnicowego wzbudził fakt, że motocykl nie posiadał tablicy rejestracyjnej. 17-latek wyznał, że nie ma uprawnień do prowadzenia jednośladu. Mało tego, jego nerwowe zachowanie wskazywało, że może mieć na sumieniu coś jeszcze. Podczas przeszukania nastolatka, wyszło na jaw, że posiada przy sobie torebki strunowe oraz słoik z suszem roślinnym.

Motocykl odholowany został na policyjny parking, a 17-latka odwieziono do szpitala. Wstępne badanie wykazało w jego organizmie obecność marihuany. Pobrana została od niego krew do dalszych badań.

17-latek za wykroczenia, których się dopuścił, został ukarany mandatami, a za posiadanie środków odurzających oraz, jeśli potwierdzą to wyniki badań, za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających, będzie odpowiadał przed sądem.

Źródło: KPP w Olecku
Autor artykułu: jwe