Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Zatrzymany dzięki publikacji wizerunku

25.11.2020

Augustów

Augustowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o atak na kobietę z córką. Do zdarzenia doszło 15 sierpnia w Augustowie przy ulicy Wrzosowej. Jak już informowaliśmy, nieznany mężczyzna zaatakował idącą kobietę, która była na spacerze z córką. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że mężczyzna był agresywny i mógł być pijany bądź pod wpływem narkotyków. Najpierw szedł za kobietą i wykrzykiwał wulgarne słowa. Potem do niej podszedł i popchnął ją na ulicę. W wyniku tego kobieta upadła i doznała złamania ręki. W tym momencie napastnik oddalił się w nieznanym kierunku. O całym zdarzeniu pokrzywdzona poinformowała policjantów.

Jak ustalili funkcjonariusze, wizerunek napastnika został zarejestrowany na monitoringu. Jednak był tak słabej jakości, że funkcjonariusze nie byli w stanie rozpoznać agresora. Mundurowi dotarli do nagrania, na którym widać mężczyznę, który mógł mieć związek z przestępstwem.

Dzięki publikacji wizerunku udało się zatrzymać mężczyznę podejrzanego o atak. Jak się okazało, sprawcą ataku był 40-letni mieszkaniec gminy Płaska. Mężczyzna został zatrzymany.  Usłyszał on zarzut uszkodzenia ciała. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Autor: mz