Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Zbadaj się w Olecku

10.05.2019

Olecko

Do tego, aby się badać, nawet jeżeli jest się zdrowym, będą zachęcać specjaliści w Olecku. Już w sobotę (11.05) startuje I Olecki Dzień Zdrowia. Z tej okazji zaplanowano wykłady z zakresu wad słuchu i wzroku oraz udzielania pierwszej pomocy. Panie będą mogły wykonać badanie mammograficzne, a pozostali chętni bezpłatnie wykonać EKG, zmierzyć poziom cholesterolu i glukozy, ciśnienia krwi czy też obliczyć swoje BMI. Będzie można także wykonać badanie wzroku, ukrwienia nóg, skonsultować wyniki ze specjalistą czy po prostu odwiedzić stoisko ze smacznymi i zdrowymi przekąskami. – Wszystkie badania i konsultacje będą tego dnia bezpłatne – informuje Karol Sobczak, burmistrz Olecka.

Nie zabraknie też efektownych pokazów i szkolenia z użyciem defibrylatora. Warto przypomnieć, że w tym roku ze środków oleckiego budżetu obywatelskiego zostały zakupione i zamontowane trzy takie urządzenia.

Organizatorami imprezy są: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Olecko, Urząd Miejski w Olecku i Stowarzyszenie „Kocham Olecko”. Patronem medialnym jest Radio 5.

Autor: Szk, mz