Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy 23 marca 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Katarzyna Szczęsna
Tomek Suchocki

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Zbudują zbiornik retencyjny

Foto: radio5.com.pl

Suwałki

Zbiornik retencyjny ma zapobiec zalaniom piwnic i garaży na Osiedlu Hańcza i Powstańców Wielkopolskich w Suwałkach. Obiekt powstanie  przy ulicy Krakowskiej, na terenach stanowiących zieleń publiczną. Koszt budowy szacowany jest na 2-3 miliony złotych.  Inwestycja ma być gotowa w połowie przyszłego roku. Do tego czasu, w razie ulewnego deszczu, podejmowane będą doraźne działania. Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk polecił prezesowi Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, aby przy każdych dużych opadach w pogotowiu czekały beczkowozy, które mają wypompowywać wodę z ulic na osiedlu Hańcza. Działania mają ograniczyć problem podtopień. Władze Suwałk przystąpiły do opracowania koncepcji odprowadzenia wód opadowych po ostatnich zalaniach piwnic i garaży. Jak informowało Radio 5, na południu miasta doszło do szeregu zalań i podtopień. Strażacy musieli interweniować kilkadziesiąt razy. Przykładowo, aby ratować swoje garaże, mieszkańcy ulicy Skierniewickiej sami zaczęli układać worki z piaskiem i przygotowywać blaszane zapory. Samorząd postanowił działać. Na początek władze postanowiły wypracować koncepcję. Jak poinformował dziś magistrat „najkorzystniejszym i najbardziej efektywnym wariantem jest budowa zbiornika retencyjnego”.

Autor: AP     Źródło: UM SuwałkiData: 11 sierpnia 2017

   
Tagi:

3 Komentarzy

  1. Polių mažas Odpowiedz

    Koszt budowy owego zbiornika uprzejmie proszę rozłożyć równomiernie na wszystkich mieszkańców zalewanego osiedla. Niech się w końcu przekonają, że w tych nie łatwych czasach nie ma nic za darmo. Wszak podatki płacą pospołu wszyscy suwalczanie.

  2. ujmie Odpowiedz

    konkretny spadek i rurami do zalewu niech płynie a zjazdy do garaży podnieść kilka cm krąweżnik i wszystko. zresztą w polsce nawet po remontach jest dalej to samo jak przed.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.