Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety 19 marca 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Daniel Bobrowski
Marcin Banachowski

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Zderzenie samochodu z pociągiem

Foto: Radio 5

Wężówka

Zderzenie pociągu z samochodem dostawczym w miejscowości Wężówka koło Giżycka. Do wypadku doszło w środę (17.05.) po godzinie 13.00 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym.
Jak informuje Radio 5 Iwona Chruścińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, kierowca pojazdu przytomny z obrażeniami lewej ręki trafił do szpitala. Pociągiem osobowym relacji Gdynia- Białystok podróżowało około 80 osób. Na szczęście nikt z pasażerów nie ucierpiał.
Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca samochodu dostawczego jadąc od strony Wydmin, nie zastosował się do znaku STOP i wjechał na przejazd. Lokomotywa uderzyła w prawy tył ciężarówki, obróciła ją i zepchnęła poza tory.
Kierownik pociągu, maszynista i kierowca ciężarówki byli trzeźwi. Pasażerom pociągu zorganizowano autobusową komunikację zastępczą.
Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia.

Autor: ate     Źródło: KPP w GiżyckuData: 17 maja 2017

   
Tagi:

16 Komentarzy

 1. Kolejarz Odpowiedz

  Przez takich idiotów co nie powinni posiadać prawa jazdy as tym bardziej na ciężarówki są później tak potężne opóźnienia na kolei, co gorsza przez jednego pajaca za kierownicą cierpi tyle pasażerów, bo przecież trzeba ustalić okoliczności wypadku (policja, świadkowie, zeznania itp.) a pociąg nie może odjechać dopóki policja nie zakończy postępowania na miejscu zdarzenia. Tutaj przechodzą automatycznie opóźnienia także na pociągi, które planowo jadą tym odcinkiem linii kolejowej. W tym całym zajściu trochę nie fajnie, że akurat taka ładna loka jak Gama w tym uczestniczyła ale cóż idioci nie wybierają, choć nie wiadomo czy przyczyną tego wypadku była nieuwaga kierowcy czy może było to spowodowane przykładowo czynnikami zdrowotnymi, albo ograniczoną widocznością na przejeździe, ale tym już zajmie się policja, bynajmniej powinna potwierdzić winę kierowcy. Jestem za tym iż jeśli to właśnie kierowca tej ciężarówki jest winien owego zajścia powinien pokryć wszystkie koszty związane z tym wydarzeniem, ale wiemy że może się skończyć tylko na śmiesznym mandacie albo co najwyżej sprawie w sądzie, a koszty kto pokryje ? Podatnicy 😀 Może ktoś z rządzących pomyśli nad zmianą prawa, w taki sposób aby kierowcy wiedzieli że to oni ponoszą całkowitą odpowiedzialność za to co robią.

 2. Kierowca Odpowiedz

  Kulejarzu nie bądź taki chop! do przodu.Dzisiaj on, jutro TY i w drewnianym Kościele możesz oberwać w czaszkę, a może już oberwałeś, pisząc takie mądrości.

  1. gd Odpowiedz

   Kierowca – to, że jest społeczne przyzwolenie na olewanie zatrzymania przed przejazdem nie oznacza, że ma wyć twoja mentalność bo ktoś ośmielił się mieć inne od ciebie zdanie. To nie miało prawa się zdarzyć, niestety w Polsce jest to normą i na dodatek jest słabo słabo karalne. To przykre.

  2. Kolejarz Odpowiedz

   Fakty, a mądrości to inna kwestia, jakbyś nie zauważył odniosłem się także do czynników zewnętrznych i przyczyn niezależnych od kierowcy ciężarówki, dlatego nie określam jednoznacznie, że wypadek był spowodowany przez lekkomyślność i nieuwagę kierowcy, bo od stwierdzenia tego kto zawinił jest policja, co nie zmienia faktu że zdecydowana większość wypadków na przejazdach kolejowych powodowana jest przez niezachowujących należytej ostrożności kierowców. Wiele mamy w kraju przejazdów, które wymagają instalacji urządzeń zabezpieczających, choć zdarza się, że kierowcy i tak nie przestrzegają przepisów, zdarzało mi się jako kierowcy przekraczać przejazdy, na których widoczność była znacznie ograniczona i za każdym razem wychodziłem z auta żeby upewnić się czy nie nadjeżdża pociąg i nie jest tutaj istotne co myślą inni, bo prawnie jest to nawet wskazane żeby zapewnić sobie bezpieczne przekroczenie torowiska tym bardziej jeśli przejazd nie jest wyposażony w automatykę przejazdową. Takie akcje jak „Bezpieczny Przejazd” są kierowane właśnie do ludzi, których należy przekonać, że bezpieczeństwo jest najważniejsze i każdy ma obowiązek przestrzegać przepisów.

 3. Korin Odpowiedz

  Nie znacie tego przejazdu, wiec sie nie wypowiadajcie. W samochodzie dostawczym jadacym od strony Wydmin nie widac nawet torow a co dopiero tego co po nich jedzie. Przejazd ustawiony jest pod pewnym katem i przez prawe okno widzisz tylko pola. Ja ustawialem sie przodem przy prawej stronie ale nie dokonasz tego gdy cos jedzie z przeciwka.

  1. Kolejarz Odpowiedz

   Kto zna ten zna, ja akurat bywam tam kilka razy w roku i wiem jak sytuacja wygląda, jednak w takim razie najlepiej wysiąść z auta i upewnić się czy nie jedzie pociąg, osobiście tak robię i jeśli kierowcy zależy na bezpieczeństwie to jest to prawidłowe zachowanie tym bardziej, że przed przejazdem tej kategorii należy się zatrzymać i sprawdzić nawet jeśli powoduje to irytację innych uczestników ruchu to mogą oni się uczyć od takiej osoby, która bezpieczeństwo traktuje poważnie.

 4. Leśny Dziad Odpowiedz

  Panowie, nie pieprzcie głupot. Przejazd w Wężówce ma całkiem dobrą widoczność. Też jeżdżę autem „blaszakiem” z ograniczoną widocznością od strony pasażera. Zjeżdżam wtedy poza oś jezdni, potem ostro kierownicą w prawo i nie ma problemu, aby ustawić się prostopadle do toru. Grzeje mnie wtedy, czy ktoś z przeciwka musi poczekać, czy nie. Jak będzie miał rozum, to ten manewr w lot zrozumie. Jak nie… jego problem nie mój. Droga Wydminy – Stare Juchy wcale nie ma jakiegoś wielkiego ruchu, więc o co chodzi?… Wiem o co chodzi… Wam tzw. „kieroFcom” zwyczajnie się nie chce uruchomić trochę więcej szarych komórek i wyobraźni. I tyle. Takim debilom jak ten gość z Wężówki, po takich zdarzeniach (pod warunkiem, że przeżyje) powinno się natychmiast odbierać prawo jazdy z powodu braku umiejętności prowadzenia samochodu.
  Nic tu nie zmieni zbudowanie kolejnej sygnalizacji. Jeśli byłaby to sama sygnalizacja – będą dalej przejeżdżać przy włączonych światłach. Jeśli byłaby to rogatka z zaporami- będą łamać drągi. Pracuję przy tym, widzę to na codzień i wiem co mówię. Tyle w temacie.

 5. Podpis * Odpowiedz

  Taka śliczna, nowiuteńka GAMA i już skancerowana. Mam nadzieję, że wszelkie koszty związane z usunięciem usterek przy lokomotywie poniesie ów kierowca.

 6. :-) SIEMANDERO KUZYN :-) Odpowiedz

  Jedyną szansą na uniknięcie takich groźnych sytuacji jest podniesienie kategorii tego przejazdu oraz podobnych, jakich wiele na tej linii. Zmieni się to może po rychłej modernizacji wraz z elektryfikacją LK nr 38 którą planuje PKP PLK. Liczymy na przytomność i trzeźwość umysłów planistów w PLK.

 7. loco Odpowiedz

  nawet gdyby na przejazdach ustawić zapory przeciwczołgowe,to i tak polskiej mentalności nie zmieni…..byle jak,byle gdzie byle do przodu slogan na dzień dzisiejszy: „pozamykać wszystkie przejazdy kolejowe ,nie będzie wypadków .Pozdrowienia dla maszynisty,kolejny siwy włos na głowie zaliczony :))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.