Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Złodzieje na gościnnych występach w Ełku

26.05.2020

Ełk

26-latek z Łomży przyjechał z kolegami do Ełku i ukradł artykuły z marketu o wartości oszacowanej na ponad 1000 złotych. Mężczyzna po interwencji ochroniarza porzucił towar pod sklepem i uciekł. Policjanci wylegitymowali trzech kolegów, z którymi przyjechał. Okazało się, że są oni poszukiwani w sprawie kradzieży sklepowej w województwie mazowieckim. Sam 26-latek został zatrzymany przez policjantów w Łomży.

– 20 maja pracownik ochrony jednego z marketów w Ełku zgłosił kradzież artykułów spożywczych i przemysłowych. Sprawca z wózkiem pełnym zakupów wyszedł ze sklepu drzwiami wejściowymi – mówi Agata Kulikowska de Nałęcz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ełku.

Policjanci, wyjaśniając sprawę kradzieży sklepowej w Ełku ustalili, że mężczyzna, który dokonał przestępstwa, pochodzi z Łomży. Do Ełku przyjechał samochodem z kolegami.

Teraz policjanci wyjaśniają związek tych mężczyzn z innymi kradzieżami sklepowymi na terenie kraju. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Ełk
Autor artykułu: wm