Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Złodzieje samochodów staną przed sądem

11.02.2019

Region

Przed sądem w Białymstoku stanie czterech mężczyzn, którym prokurator zarzuca udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się kradzieżami samochodów. Działali między innymi w Białymstoku, Suwałkach, Olecku, Grajewie, Ełku, Augustowie i Łomży od października 2016 r. do lutego 2017 r.

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku 4 lutego skierowała do Sądu Okręgowego w Białymstoku akt oskarżenia w tej sprawie. Mówi Łukasz Janyst, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Białymstoku.

Tomasz J., Radosław K. i Rafał K. zostali już tymczasowo aresztowani. Ich kompana – Artura Ł. aresztować nie było trzeba, bo odbywa już karę pozbawienia wolności orzeczoną w innej sprawie.

Tomasza J. latem ubiegłego roku o mało nie ujęli sejneńscy policjanci. Doszło jednak do brawurowej ucieczki, której szczegóły przypomina prokurator Janyst.

Za to mężczyzna usłyszał kolejny zarzut – stosowania przemocy i groźby bezprawnej w celu zmuszenia funkcjonariuszy do odstąpienia od prawnej czynności służbowej jego zatrzymania.
Wszyscy oskarżeni byli już wcześniej karani. Zarzucone im czyny zagrożone są karami pozbawienia wolności do lat 10, ale z uwagi na popełnienie przestępstw w ramach zorganizowanej grupy przestępczej – ich maksymalny wymiar może zostać zaostrzony do lat 15.

Źródło: Prokuratura Rejonowa w Białymstoku
Autor artykułu: wm