Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy 23 stycznia 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Zmarła kobieta potrącona przez żołnierza

Foto: Radio 5

Orzysz

Nie żyje 66-letnia kobieta, potrącona na jednym z parkingów w Orzyszu. Jak już informowaliśmy w Radiu 5 do wypadku doszło w poniedziałek (8.01) przed godz. 18.00 przy ul. Giżyckiej. Poszkodowana w ciężkim stanie trafiła do szpitala, gdzie dzień później z powodu odniesionych obrażeń zmarła. Sprawcą wypadku był 29-letni kierowca Chevroleta.

Jak się okazało mieszkaniec Orzysza jest zawodowym żołnierzem, dlatego sprawę śmiertelnego w skutkach wypadku bada Żandarmeria Wojskowa.

Jak informuje Radio 5 płk. Tomasz Jabłoński, zastępca prokuratora ds. wojskowych Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe, w środę (10.01) zostało wszczęte śledztwo, które dotyczy spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Na piątek (12.01) zaplanowano sekcję zwłok kobiety, która ma szczegółowo wyjaśnić przyczynę śmierci.

-Śledztwo toczy się w sprawie, dlatego na razie nikt nie usłyszał zarzutów. Decydujący wpływ na właściwą kwalifikację czynu będzie miała ocena biegłych z zakresu medycyny sądowej, którzy badają czy do zgonu doszło w wyniku samego zdarzenia czy powikłań, informuje prokurator płk. Tomasz Jabłoński.

Śledczy powołali również biegłego z zakresu ruchu drogowego, który ustala m.in. czy pojazd był sprawny technicznie. Wykonane zostaną też czynności polegające na oględzinach samochodu w celu ustalenia ewentualnych śladów uderzenia lub śladów biologicznych pochodzących od zmarłej kobiety.

29-latek został już przesłuchany. Tuż po zdarzeniu tłumaczył policjantom, że nie zauważył 66-latki. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy.

Autor: ate     Źródło: Prokuratura Rejonowa Olsztyn-PołudnieData: 10 stycznia 2018

   
Tagi:

7 Komentarzy

  1. ona Odpowiedz

   Do * dede człowieku, więcej szacunku dla samej zmarłej oraz dla rodziny. Dla nich to jest na pewno wielka tragedia, takie komentarze jak Pana w niczym nie pomogą !!

   1. dede Odpowiedz

    Komentarz nie miał być pomocny. Pomóc mogą sami sobie piesi, zachowując większą ostrożność. Godzina zdarzenia wyraźnie wskazuje na to, że było już ciemno. Piesi wchodzą na jezdnię bez chwili namysłu, często też w miejscach niedozwolonych. Samochód w miejscu się nie zatrzyma…

    Tak na marginesie, do autora artykułu. Skąd wiadomo, że „Sprawcą wypadku był 29-letni kierowca Chevroleta.” , skoro jest jeszcze tyle do wyjaśnienia?

    1. Emil Odpowiedz

     Kolego zdarzenie miało miejsce na parkingu nie na drodze. Kierowca wycofał, dość ostro według świadków, zza linii aut i uderzył kobietę która szła środkiem parkingu. Wybacz, ale w tym wypadku to chyba raczej cofający ma obowiązek rozejrzeć się a nie dać gaz i rura do tyłu bo parking to nikt nie jeździ. Gdyby wycofał jak człowiek to potrącona kobieta doznała by co najwyżej potłuczeń a nie przeleciał parę metrów w powietrzu.

     1. dede

      W świetle przepisów parking jes traktowany jako droga publiczna a nie strefa zamieszkania. Jak by nie było, szła drogą publiczną.

 1. Emil Odpowiedz

  dede, no cóż nie. Nie wiem jak zdałeś egzamin na prawo jazdy, o ile je masz, ale parking nie ma statusu drogi publicznej. Wyjątkiem są te parkingi które należą do stref wydzielonych i podlegają pod państwo gdzie przepisy ustala zarządzający lub są we władaniu zarządu dróg publicznych(autostrady itp). W innych przypadkach parkingi od 2010r mają statut drogi wewnętrznej a wcześniej w ogóle były wyjęte z pod obowiązujących przepisów. Na drodze wewnętrznej to pieszy jest głównym użytkownikiem, może poruszać się całą jej szerokością, a pojazdy mają zachować szczególną ostrożność. Jesteś dowodem na to że przerażająca część kierowców nie zna przepisów i zawsze ma się za niewinnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.