Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy 23 marca 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Katarzyna Szczęsna
Tomek Suchocki

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Zmiana dowódcy dywizjonu

Foto: radio5.com.pl

Suwałki

Zmiana dowódcy 14 Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego w Suwałkach. W najbliższy poniedziałek (06.03) pułkownika Waldemara Siedleckiego zastąpi major Mariusz Cisek. Major Cisek był zastępcą dowódcy dywizjonu w Węgorzewie, a niedawno otrzymał awans na wyższe stanowisko w Toruniu. Funkcję dowódcy dywizjonu w Suwałkach będzie pełnił czasowo.

– Pułkownik Siedlecki rozkazem zostaje przeniesiony do rezerwy kadrowej, gdzie obowiązki i zadania określi Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych- powiedział Radiu 5 kapitan Rafał Ługiewicz, oficer prasowy 11 Mazurskiego Pułku Artylerii w Węgorzewie, któremu podlega suwalski dywizjon.

Urodzony w Suwałkach Waldemar Siedlecki służył w miejscowym garnizonie od 1994 roku, kiedy nastąpiło przedyslokowanie 14 Pułku Artylerii Przeciwpancernej z Kwidzynia nad Czarną Hańczę. Od siedmiu lat dowodził miejscowym dywizjonem. Jako dowódca wykazał się wielkim zaangażowaniem w organizację imprez patriotycznych, działalność edukacyjną i wychowawczą oraz obronę zagrożonej suwalskiej jednostki, której w ostatnich latach groziła likwidacja. Wiele wysiłku włożył w przygotowanie ekspozycji Muzeum Historii i Tradycji Żołnierzy Suwalszczyzny w Suwałkach, którą można podziwiać w Klubie Wojskowym. Zasługi pułkownika doceniła kapituła plebiscytu Radia 5, która przyznała Waldemarowi Siedleckiemu tytuł Suwalczanina Roku 2014. Jest także laureatem Nagrody Miasta Suwałk „Włócznia Jaćwingów” za 2013 rok.

Autor: AP     Data: 3 marca 2017

   
Tagi:

16 Komentarzy

 1. Uczestnik biegu Odpowiedz

  „…..zaangażowaniem w organizację imprez patriotycznych …” – szczególnie pokazał zaangażowanie podczas ostatniego biegu ku pamięci Żołnierzy Wyklętych , gdzie zapomniał jak nazywani są Ci żołnierze , dopiero jak ktoś z tłumu krzyknął to pamięć wróciła 😉

  1. też uczestnik Odpowiedz

   A kogo jeszcze widziałeś podczas startu „zaangażowanego” z jakiejś instytucji, partii, organizacji…..??? No tak niedziela była… Najpierw myślimy, potem piszemy:). Pzdr.

 2. anonim Odpowiedz

  ….a uczestnik biegu nigdy się nie myli….doskonały…..
  ………….dobra zmiana……….niedługo ludzi i stołków zabraknie……….

 3. Przeciwnik PiSu Odpowiedz

  Zasłużony człowiek… wystarczy zwiedzić muzeum przy ul.Wojska Polskiego które stworzył,dzięki niemu jeszcze została w Suwałkach garstka żołnierzy,którzy naprawdę w owych czasach są potrzebni.Niestety taką mamy władzę co nie szanuje ludzi i niszczy wszystko co nie jest związane z PiSem na swojej drodze.

  1. Marek Odpowiedz

   Szanowny Panie trochę wiedzy …. muzeum powstało jeszcze za czasów istnienia Składnicy… do obecnego budynku przeniósł je d-ca pułku a nie Pan Siedlecki nie wiem czemu właśnie jemu przypisywane jest powstanie tego pięknego Muzeum.

 4. Marek Odpowiedz

  Nie jestem zwolennikiem tzw. Dobrej zmiany ….ale w tym wypadku to jak najbardziej słuszna decyzja – to zły dowódca był.

 5. z Suwałk Odpowiedz

  Trzeba zawsze pamiętać ,że : Dowódcą , Szefem , Komendantem < Dyrektorem się bywa a nie się jest. No wydaje mi się , że Waldek ( dobry chłop) troche mu sie to wymknęło . Czesiek go wypończył nie bezpośrednio , ale pośrednio .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.