Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Zmiany w organizacji ruchu

29.10.2019

Region

Rusza policyjna akcja „Znicz”. Tradycyjnie w miastach regionu, w związku z Dniem Wszystkich Świętych, będą obowiązywały zmiany w organizacji ruchu w okolicach cmentarzy. Akcja rozpocznie się w czwartek (31.10.19), a zakończy w niedzielę (03.11.19). Mundurowi apelują do mieszkańców i przyjezdnych gości o zwracanie szczególnej uwagi na znaki oraz, w miarę możliwości, korzystanie z komunikacji miejskiej.

SUWAŁKI

W Suwałkach nastąpi zmiana organizacji ruchu drogowego przy cmentarzach na ulicach: Bakałarzewskiej oraz Reja. O szczegółach mówi Tomasz Drejer, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach.

AUGUSTÓW

W okolicy augustowskiego cmentarza wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Jednokierunkowe będą ulice Szpitalna i Zarzecze. Wjazd na parkingi, znajdujące się przy ulicy Zarzecze, będzie odbywał się ulicą Szpitalną, w kierunku ulicy Hotelowej. Więcej na ten temat mówi starszy posterunkowy Kinga Muczyńska, oficer prasowy augustowskiej policji.

 

SEJNY

W rejonie sejneńskich cmentarzy, jak co roku, nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu. Podczas obchodów dnia Wszystkich Świętych na ul. Marii Konopnickiej będzie wprowadzony ruch jednokierunkowy oraz zakaz zatrzymywania się z lewej strony ulicy. Na całej ulicy Głowackiego zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Mówi aspirant sztabowy Ewa Bednarska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sejnach.

EŁK

Organizacja ruchu przy ełckim cmentarzu zmieni się 31 października o godzinie 17.00. Nowe zasady będą obowiązywały do godziny 20.00 1 listopada. Policjanci apelują, aby w tym czasie nie jeździć na pamięć i zwracać uwagę na znaki drogowe.
O szczegółach zmian mówi Agata Kulikowska de Nałęcz, oficer prasowy ełckiej policji.

Patrole policji będą kontrolować kierowców pod kątem stanu trzeźwości i wymaganych dokumentów.

GIŻYCKO

Zmiany organizacji ruchu w Giżycku wiążą się z zakazem postoju poza wyznaczonymi miejscami na odcinku ul. Królowej Jadwigi (od ul. Kazimierza Wielkiego do ul. Wodociągowej) oraz na ul. Wodociągowej (od ul. Królowej Jadwigi do al. 1 Maja). Zakaz ten obowiązuje od 1 do 3 listopada.

Od czwartku 31 października do niedzieli 3 listopada na ul. Leśnej (w pobliżu tzw. nowego cmentarza) zostanie wprowadzony jeden kierunek jazdy (od ul. Poziomkowej), wyjazd wyznaczono ul. Węgorzewską.

Policjanci apelują, aby na cmentarze dojeżdżać komunikacją miejsko-gminną.

1 listopada autobusy będą jeździły według rozkładu świątecznego. Wszystkie będą przejeżdżały przez przystanki przy al. 1 Maja i ul. Leśnej (stary i nowy cmentarz) z wykluczeniem ul. Wilanowskiej, ul. Koszarowej oraz ul. Nowowiejskiej.

Dostępne są również specjalne aplikacje: ecmentarz.gizycko.pl oraz gizycko.kiedyprzyjedzie.pl

OLECKO

Zmiany w organizacji ruchu dotyczą także Olecka. O szczegółach mówi Justyna Sznel z Komendy Powiatowej Policji w Olecku.

GOŁDAP

Gołdapscy policjanci spodziewają się utrudnień w okolicy cmentarza przy ulicy Gumbińskiej, w Dubeninkach przy ulicy Mereckiego oraz przy cmentarzu w Grabowie. O szczegółach mówi sierżant sztabowa Anna Barszczewska, oficer prasowy gołdapskiej policji.

PISZ

Zmiany w powiecie piskim dotyczyć będą jedynie Rucianego – Nidy.

Policjanci apelują, aby kierowcy w tych dniach nie jeździli „na pamięć”,

Źródło: Radio 5, KMP Suwałki, KPP Augustów, KPP Olecko, KPP Gołdap, KPP Sejny, KPP Ełk, KPP Giżycko, KPP Pisz
Autor artykułu: wk, iw, jwe, wm