Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Były prezydent RP krytykuje obóz rządzący

11.08.2018

Gołdap

Mieszkańcy Gołdapi i okolic wzięli udział w sobotnim (11.08) spotkaniu z Bronisławem Komorowskim. Były prezydent RP w Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowym miejscowego OSiR-u mówił m.in. o niezależności sądownictwa i roli „głowy państwa” w świetle obowiązującej Konstytucji RP. Tematem otwartego spotkania była również ordynacja wyborcza, która ma obowiązywać w wyborach samorządowych i do Parlamentu Europejskiego.

Komorowski odniósł się także do aktualnej sytuacji politycznej w kraju, mówił o potrzebie zjednoczenia opozycji przed najbliższymi i kolejnymi wyborami. Poza tym ostro skrytykował obóz rządzący, zarzucając mu między innymi całkowite upartyjnienie mediów publicznych. Dostało się także mediom kościelnym.

Poza zaplanowanym wystąpieniem Bronisława Komorowskiego, nie zabrakło również dyskusji z obywatelami. O czym mówili mieszkańcy Gołdapi i okolic? Przede wszystkim krytykowali obecną władzę.

W odniesieniu do ostatnich informacji, że kandydatem Platformy Obywatelskiej w najbliższych wyborach prezydenckich będzie Donald Tusk, zapytaliśmy byłego prezydenta, czy nie chciałby zrewanżować się Andrzejowi Dudzie za wybory w 2015 roku.

Organizatorem spotkania w Gołdapi był Klub Obywatelski i Stowarzyszenie Komitet Obrony Demokracji.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: mt,jwe