Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Znamy kandydatów, którzy walczyć będą o głosy wyborców

05.09.2019

Ełk

Znamy kandydatów, którzy walczyć będą o głosy wyborców w październikowych wyborach parlamentarnych.

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała listy komitetów, zarejestrowanych w okręgu nr 35, który obejmuje wschodnią część województwa warmińsko-mazurskiego. O miejsce w Sejmie ubiegać się będzie w sumie 103 kandydatów, startujących z sześciu komitetów.

Reprezentanci Ełku to Anna Wojciechowska, ekonomistka, samorządowiec, startująca z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicji Obywatelskiej PO .Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni.

Z KW Konfederacja Wolność i Niepodległość kandydatem z Ełku jest Kamil Michał Wysocki. To przedsiębiorca, członek partii Ruch Narodowy.

Dwóch kandydatów z Ełku znalazło się na listach KW Polskiego Stronnictwa Ludowego. To, nienależący do partii politycznej, nauczyciele Jarosław Arkadiusz Andrzejewski oraz Jarosław Franczuk.

Także dwóch ełczan startuje do Sejmu z list KW Prawa i Sprawiedliwości. To obecny poseł, prawnik Wojciech Kossakowski oraz dyrektor szkoły, Karol Robert Marchel. Obaj są członkami partii PiS.

Z KW Sojuszu Lewicy Demokratycznej o głosy wyborców będzie starał się doradca biznesowy z Ełku, Hubert Górski oraz nauczycielka z podełckich Sajz,  Ewa Litman. Oboje nie należą do partii politycznej.

Wśród zarejestrowanych komitetów jest również KW Skuteczni Piotra Liroya-Marca. Na tej liście nie ma kandydatów z Ełku.

Do Senatu z okręgu nr 87, obejmującego powiaty ełcki, giżycki, gołdapski, kętrzyński, mrągowski, olecki, piski i węgorzewski, startować będzie troje kandydatów.

To obecna senator, członek partii Prawa i Sprawiedliwości, Małgorzata Kopiczko z Ełku.
Startująca z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicji Obywatelskiej PO .Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni była burmistrz Giżycka, a obecnie Członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, należąca do PO, Jolanta Piotrowska. Kandydatem, nienależącym do żadnej partii politycznej, ubiegającym się o mandat senatorski, jest menedżer Stanisław Tołwiński.

Termin rejestracji list komitetów wyborczych minął w środę (04.09.), o północy. Pełne dane znaleźć można na stronie internetowej PKW. Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: jwe