Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Znęcał się nad żoną i straszył córkę

03.07.2020

Pisz

Decyzją sądu 43-letni mieszkaniec Pisza został tymczasowo aresztowany pod zarzutem psychicznego i fizycznego znęcania się nad żoną od ponad 10 lat. Nietrzeźwy mężczyzna wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał małżonkę, bił ją, dusił, wyrywał włosy i rzucał w nią różnymi przedmiotami.

Policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na terenie Pisza. Zatrzymali 43-letniego mieszkańca Pisza w policyjnym areszcie.
– Śledczy ustalili, że taka sytuacja ma miejsce w rodzinie od ponad 10 lat – mówi Anna Szypczyńska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Do tego miał orzeczony zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną i zbliżania się do niej na odległość mniejszą niż 20 metrów.

43-letni mieszkaniec Pisza nie zastosował się do orzeczonych zakazów. Mężczyzna kontaktował się z pokrzywdzoną oraz przychodził do mieszkania, które miał opuścić.

Próbował też osobiście nawiązać z nią kontakt i wejść do mieszkania. Wzbudziło to w kobiecie poczucie zagrożenia, udręczenia, poniżenia i istotnie naruszyło jej prywatność. Mężczyźnie grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Pisz
Autor: wm