Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Znęcali się nad bliskimi – trafili do aresztu

22.11.2020

Olecko/Sejny

Wnioski o tymczasowe aresztowanie mężczyzn podejrzanych o znęcanie się nad najbliższymi członkami rodziny skierowali prokuratorzy rejonowi w Olecku i Sejnach.

Pierwsze postępowanie zainicjowane zostało informacjami policji, że 31-letnia mieszkanka Olecka musiała skorzystać z pomocy lekarskiej z powodu zastosowanej wobec niej przemocy ze strony męża. Kobieta miała być uderzana po całym ciele przedmiotem przypominającym kij baseballowy. Policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na postawienie 40-latkowi zarzutu znęcania się oraz spowodowania obrażeń ciała. Sąd Rejonowy w Olecku uwzględnił wniosek i zastosował tymczasowe aresztowanie na dwa miesiące.

Z kolei prokurator rejonowy w Sejnach nadzoruje dochodzenie przeciwko 38-letniemu mieszkańcowi gminy Giby, podejrzanemu o znęcanie się nad swoją matką. Mężczyźnie zarzucono, że w okresie od lipca do listopada tego roku, będąc pod wpływem alkoholu i bez powodu wszczynał awantury domowe. Wyzywał matkę, poniżał, groził pozbawieniem życia, wyganiał z mieszkania, szarpał za ubrania oraz popychał. Oprócz tego uderzał rękami po głowie i twarzy oraz szarpał za włosy. 38-latek zabierał kobiecie telefon, aby nie mogła wezwać pomocy oraz zamknął ją na kilka godzin w łazience. Sejneński sąd, na wniosek prokuratora, zastosował tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące.

Do sądów trafią niebawem akty oskarżenia w tych sprawach.

Autor: IW
Źródło: Prokuratura Okręgowa w Suwałkach