Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza 19 stycznia 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Znowu podwójne obchody?

Foto: Radio 5

Suwałki

W Suwałkach zanosi się na podwójne obchody 78. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę. Jak co roku władze miasta organizują obchody pod pomnikiem Żołnierzy Września 1939 roku przy ulicy Wojska Polskiego. W niedzielę 17 września o godzinie 10:30 w kościele pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła będzie msza święta z udziałem pocztów sztandarowych, kombatantów, harcerzy, młodzieży, delegacji i mieszkańców. Później zebrani udadzą się pod pomnik, gdzie zaplanowano złożenie kwiatów i okolicznościowe wystąpienia. Obchody organizuje tez miejscowa jednostka wojskowa. Jak poinformowała Radio 5 porucznik Emilia Kimszal, rzecznik prasowy 14. Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego o godzinie 10:30 będzie msza święta w konkatedrze pod wezwaniem świętego Aleksandra. Po niej złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego i okolicznościowe uroczystości pod Dębem Wolności w Parku Konstytucji 3 Maja. Na pytanie Radia 5 o udział wojska w uroczystościach organizowanych przez samorząd rzecznik powiedziała, że nie ma jeszcze decyzji w tej sprawie. To nie pierwszy raz w ostatnim czasie, kiedy suwalski samorząd i dywizjon świętują osobno. Przypomnijmy, że w maju w Suwałkach odbyły się podwójne obchody 72. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Na placu defilad 14 Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego świętowały państwowe służby mundurowe, a samorządowcy, uczniowie, mieszkańcy byli pod Pomnikiem Żołnierzy Września.

Autor: AP     Źródło: Radio 5Data: 12 września 2017

   
Tagi:

17 Komentarzy

 1. Jo Odpowiedz

  Mam nadzieję ze nie zaprosza tak jak ostatnio pani Kaminskiej zal gdzie godnosc Panie Zielinski oni nawas pluja i obok was stoja gdzie godnosc

 2. mieszkaniec Odpowiedz

  Przez takie osoby jak wyżej (Jo) i takie zachowania (organizowanie oddzielnych uroczystiści) nigdy nie będziemy jako Polacy zjednoczeni. Jedyne co potrafimy to się różnić i dzielić. Co wojsku przekszadzały uroczystości obchodzone tak jak dotychczas? Pewnie nic. Po prostu dostali rozkaz od wiadomo kogo, że tak ma być. Szkoda tylko nas zwykłych ludzi, którzy przez partyjne i polityczn interesy musimy dokonywać jakichs wyborów, czesto pewnie wbrew sobie.

 3. Ignacy Odpowiedz

  Czemu takie rozczarowanie. Przecież kiedyś tą rocznicę władze miasta nie obchodziły tylko Solidarność i Pan Poseł Zieliński a teraz raptownie zrobili się dobrzy.

 4. Jo Odpowiedz

  Ten kto dokonuje wyboru wbrew sobie nie jes soba a i tak nigdy nie będziemy zjednoczeni skoro politycy donosza na wlasny kraj tak dzialali smalcownicy folsdojcze itd jak sie jednoczyc zal falsz i obluda zawsze wyjdzie bokiem lub lina taka prawda niektorych boli

  1. Sudovianin Odpowiedz

   @Jo
   Krótka pamięć, co ?? Przypomnij sobie bolasie jeden, kto pierwszy donosił i pluł na demokratycznie wybrany rząd i Polskę w instytucjach UE. Mniej tłuszczyku i nabiału a pamięć ci się oprawi melepeto.

   1. cronos Odpowiedz

    A nie wydaje ci się dziwne, że wtedy PSL miało ponad 20% poparcia jak normalnie ledwo przekraczają próg wyborczy. To po pierwsze a po drugie porównaj sobie skalę tych donosów

 5. Janek Odpowiedz

  Ja tylko jednej sprawy nie rozumiem co ta poslanka ma wspolnego z tymi wszystkimi obchodami w miescie to podobno jeszcze dyrektorka soku i tam ma swietowac i moze tam prezydencika zaprosic i tyle , maja jeszcze w obwodzie straz gminno wiejska uniwerek trzeciego wieku, szkoly i przedszkola , sala duza wszystkich pomiesci , my natomiast Patrioci „swietujemy” kolejna rocznice napasci bolszewickiej w duchu zdrady narodu polskiego , i prosze pamietac Polacy sa tam gdzie jest prawda i wolnośc a Poparancy nie sa z nami Janek

  1. patriota Odpowiedz

   @Janek 13 września 2017 at 10:18
   Patrioci… Jak łatwo wycierać sobie gębę wzniosłym sloganem. Patrioci… A ilu pośród was, tych PATRIDIOTÓW, jest nawróconych komuchów?? No, przyznaj się bosy Janku??

 6. mieszkaniec Odpowiedz

  Obchody 17 września organizowane przez Władze Suwałk mają miejsce od 2000 roku. Czyli 17 lat. W większości z nich brał udział Pan zielinski razem z osobami, które i dziś te obchody organizują. Co się zmieniło?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.