Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Zobacz bluesowy mural i nową tablicę SBF

11.07.2019

Suwałki

Bluesowy mural i nowa tablica w Suwałkach odsłonięte. Mowa o atrybutach tegorocznego Suwałki Blues Festivalu.  Z okazji imprezy, na ścianie bloku u zbiegu ulic Noniewicza i Dwernickiego, powstał mural autorstwa Andrzeja Pągowskiego. Dzieło prezentuje sylwetkę gitarzysty, wypełnioną barwnymi sylwetkami muzyków.

Natomiast na ulicy Chłodnej odsłonięto kolejną już pamiątkową tablicę. W ten sposób władze miasta na czele z Czesławem Renkiewiczem, prezydentem Suwałk od kilku lat rozpoczynają Suwałki Blues Festival.

Chwilę później na Placu Marii Konopnickiej rozbrzmiały pierwsze bluesowe rytmy w wykonaniu GOLD HARP BLUES BAND, 48 GODZIN, BACK TO THE ROOTS. Jutro i weekend to około 40 koncertów plenerowych i klubowych. Te największe, plenerowe odbędą się na placu Marii Konopnickiej, przy Ratuszu, w Parku Konstytucji 3 Maja oraz przy Alei Gwiazd Bluesa na ulicy Chłodnej.

Największe gwiazdy tegorocznej imprezy to KENNY WAYNE SHEPHERD BAND, LUCKY PETERSON, RONNIE BAKER BROOKS i THE ALLMAN BETTS BAND.