Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego 24 kwietnia 2017    Pogoda

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Zobacz „puti putka”

Foto: radio5.com.pl   

Las w Puszczy Augustowskiej przy użyciu „puti putka” odnawiali w środę (19.04) leśnicy z Nadleśnictwa Szczebra. „Puti putek” to specjalne urządzenie, które pozwala szybko i łatwo sadzić sadzonki z bryłką ziemi. Urządzenie zaprezentował Paweł Gliński z Nadleśnictwa Szczebra.

Dzięki „puti putkowi” jedna osoba potrafi wysadzić dziennie ponad tysiąc drzewek. W przypadku tradycyjnej metody potrzebne są dwie osoby, które sadzą dziennie średnio pół tysiąca drzewek.  Problem w tym, że urządzeniem można sadzić tylko drzewka hodowane w specjalistycznych szkółkach kontenerowych. Jedna z nich działa w Nadleśnictwie Suwałki.

Szybkość sadzenia to nie jedyny atrybut urządzenia. Jak powiedział Jarosław Krawczyk, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku,  drzewko posadzone z bryłką ziemi jest silniejsze i zdrowsze.

Dodajmy, że w północno-wschodniej Polsce  leśnicy sadzą średnio 30 milionów drzew rocznie. Od drugiej wojny światowej w tej części kraju przybyło 200 tysięcy hektarów lasów.


Autor: AP     Źródło: Radio 5Data: 19 kwietnia 2017

   
Tagi:

1 komentarz

 1. IKA Odpowiedz

  A proszę szczerze powiedzieć ile pięknych,zdrowych,smukłych …sosen,świerków …ubyło !!! Ile hektarów wycięto???
  Tyle samo ile …przybyło,prawda ??? A ile czasu trzeba czekać,żeby było tak,jak było???
  To jest jak łatanie dziur,które powstały przez decyzje nieodpowiedzialnych urzędasów,strzelających do ledwo uczących się w tej materii bażantów, a teraz mających chętkę na odstrzał…danieli,saren…
  Komu szkodzą te ptaki,te zwierzaki ??? Te drzewa,po których pozostały …smutne pniaki ???

  Jednak dobrze,że …sadzą nowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O TYM SIE MÓWI TYTUŁ

O TYM SIĘ MÓWI

O TYM SIĘ MÓWI 2