Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Żołnierskie Serduszko

04.01.2019

Ełk

Do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pozostał nieco ponad tydzień. Jednak pierwsze wydarzenia wpisujące się w tę akcję już za nami.

W Centrum Edukacji Mundurowej w Ełku odbył się dziś (04.01.2019) bal dla przedszkolaków „Żołnierskie Serduszko”. Choć słowo „bal” nie do końca oddaje to, co uczniowie Centrum Edukacji Mundurowej przygotowali na ten dzień.

Dzieci miały okazję spróbować swoich sił na strzelnicy laserowej, przejść wojskowy tor przeszkód, odbyły musztrę wojskową i zwiedziły magazyn sprzętu wojskowego.

Zorganizowanie balu to sposób, w jaki Centrum Edukacji Mundurowej przyłącza się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Całkowity dochód z imprezy wesprze fundację Jurka Owsiaka – mówi Agnieszka Pasko, dyrektor szkoły.

13 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 27. Tym razem pieniądze będą zbierane na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

A w poniedziałek gościem Radia 5 będzie Emilia Borawska – szefowa ełckiego sztabu WOŚP, która opowie o tym, jak Orkiestra zagra w Ełku i w okolicach.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: bw