Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego 24 kwietnia 2017    Pogoda

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Żołnierze NATO już na Mazurach

Foto: Radio 5   

Pierwsi żołnierze amerykańscy dotarli na Mazury. W ramach wschodniej flanki NATO w północno-wschodniej Polsce stacjonować będzie w sumie kilkuset żołnierzy amerykańskich, brytyjskich i rumuńskich.

W czwartek (30.03.) popołudniu do jednostki w Bemowie Piskim dotarły pierwsze kolumny pojazdów budząc duże zainteresowanie wśród mieszkańców.
Również tych najmłodszych.

Na ożywienie gospodarcze liczą również włodarze Mazurskich miejscowości.

Burmistrz zlokalizowanego w okolicach Bemowa Piskiego Orzysza – Zbigniew Włodkowski zaznacza, że samorząd przygotował przemyślaną ofertę kulturalno- rozrywkową. Chodzi przede wszystkim o zagospodarowanie czasu wolnego żołnierzy po służbie.

Jak dodaje, odbyły się również szkolenia z języka angielskiego dla mieszkańców, by potrafili porozumieć się z gośćmi.

-Zainteresowanie było ogromne- przyznaje włodarz. Czy przełoży się to na domowe budżety mieszkańców Orzysza?

 

Autor: jwe     Źródło: Radio 5Data: 30 marca 2017

   
Tagi:

14 Komentarzy

 1. BYLY ZOLNIERZ JW ORZYSZ 1978 Odpowiedz

  ruski wyjechaly , przyjechaly rumuny , debilne brytole i prymitywne amerykany a nasze w tym czasie bija policje i straz miejska w gizycku ….. gdzie jest PAN PANIE MARSZALKU PILSUDSKI?

  1. Kazimierz Jodkowski Odpowiedz

   Porównywanie obecności militarnej Rosjan i Amerykanów w Polsce jest głupotą o ile nie zadaniem specjalnym i świadczy o całkowitym braku wiedzy historycznej.

   To jest jest agentura. Wprawdzie ludzi głupich jest sporo, ale nie aż tak.

   1. odp Odpowiedz

    Nowe kino chyba będzie otwarte w miesiącu maju. Poza tym jest tam pełnowymiarowe czynne cały rok sztuczne lodowisko, dwa ogólnodostępne baseny, hale sportowe z największą halą sportową na Mazurach włącznie, kompleks sportowy w pobliżu Centralnego Ośrodka Sportu – w przebudowie, dwa parki linowe – jeden z nich to największy na Mazurach – rewelacja, wyciąg nart wodnych ……… Ełckie obiekty tego typu to pikuś w porównaniu z tymi w Giżycku 🙂

 2. kolo Odpowiedz

  Z czego tak się cieszycie jesteście teraz na celowniku Ruskich w pierwszej kolejności do ataku i zniszczenia idą miasta ze stacjonującym wojskiem. Wy myslicie ze ci najemnicy będą za was walczyć hehe Mało wam było Ruskich to teraz doświadczycie drugiej strony to nie aniołki przyjechały.

  1. Piotr Wroński Odpowiedz

   Jedna niewielka dywizja żołnierzy amerykańskich nie stanowi siły bojowej, która przeważy szalę w ewentualnym konflikcie. To jest jednostka „na stracenie”. Ci żołnierze to wiedzą, bo każdy żołnierz musi zakładać możliwość wojny, nawet w sytuacji, która działania bojowe czyni mało prawdopodobne. Oni to wiedzą i należy im podziękować, że bez wahania udają się na takie misje. Należy też zazdrościć im zaufania do własnego rządu. Obecność Amerykanów nie jest obecnością militarną, ale polityczną, gdyż doktryna militarna USA zakłada, iż każdy atak na wojsko amerykańskie jest tożsamy z atakiem na Stany Zjednoczone, czyli wypowiedzeniem wojny. O tym dobrze wiedzą Rosjanie.

 3. marek Odpowiedz

  jle razy musimy sie uczyc na bledacch kiedys krzyzacy byl problem kto wygoni te wojsko jak sie rozbestei moze ktos powie wchodzo bez walki jest to polska

 4. ja Odpowiedz

  Z czego tu się cieszyć ,że będziemy utrzymywać ,, turystów,, z naszych podatków… Bo chyba nie wierzycie że ta cała armia by nam pomogła… Już raz nam pomogli,a jak przyszło do dzielenia to Polskę oddali lekką ręką .Miłej zabawy dla sprzymierzeńców.

 5. Maja Odpowiedz

  Trzeba być skończonym debilem,żeby nie akceptować wojsk Amerykańskich w Polsce .Przecież my siedzimy pomiędzy dwoma ludobójcami Niemieckim i Sowieckim. Jeśli naprawdę chcemy być wolnym Narodem ,to obecność Amerykanów jest niezbedna. Bo jak na razie widzimy Niemiecko Brukselskie zapędy podpuszczane przez Rosję kto tego nie widzi ten slepy. To co się teraz dzieje w Polsce jest robota Rusko-Prusko-Niemiecko-Brukselska robota.Cholerne Lewactwo jak zwykle dąży do rozlewu krwi.Za wszelka cenę trzeba powstrzymać te zapędy. Jak na razie się udaje,bo czuwa nad nami Sila Wyzsza od tego belzebubowego towarzystwa.Nic nam nie zrobią bo są za slabi. Z Królowa Polski nie wygrają,nie ma takiej siły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O TYM SIE MÓWI TYTUŁ

O TYM SIĘ MÓWI

O TYM SIĘ MÓWI 2