Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza 19 stycznia 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Zwolnień nauczycieli nie będzie

Foto: radio5.com.pl

Augustów

Augustów i Grajewo jako przykład samorządów, które dobrze wdrażają rządową reformę oświaty zaprezentował w sobotę (18.03) podczas konferencji prasowej poseł Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. W spotkaniu w biurze poselskim w Augustowie uczestniczyli również Mariola Jadwiga Szczypiń, Podlaski Kurator Oświaty, Dariusz Latarowski, burmistrz Grajewa, Dariusz Szkiłądź, kierownik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Augustów oraz rodzice i nauczyciele. W obu miastach wdrożenie reformy zaplanowano tak, że w szkołach nie dojdzie do zwolnień nauczycieli i pracowników administracji. Poseł dziękował samorządowcom za dobre przygotowanie i współpracę z rządem.

Przypomnijmy, że reforma oświaty zakłada wygaszanie gimnazjów, wprowadzanie ośmioklasowych szkół podstawowych, czteroletnich liceów i pięcioletnich techników. Zmiany budzą sprzeciw między innymi Związku Nauczycielstwa Polskiego, który zbiera podpisy w sprawie ogólnopolskiego referendum dotyczącego reformy. Zapowiadany jest też strajk w szkołach. Jarosław Zieliński krytycznie odniósł się do takich działań.

Po wystąpieniu posła głos zabrali przedstawiciele samorządów, wspomniani już Dariusz Latarowski i Dariusz Szkiłądź. Zapewniali, że w ich miastach reforma nie doprowadzi do żadnych zwolnień.

Rządową reformę poparli też obecni nauczyciele i rodzice.

 

Autor: AP     Data: 18 marca 2017

   
Tagi:

10 Komentarzy

 1. Obserwator Odpowiedz

  Akurat przyjechał Pan Zieliński i uratował nauczycieli 🙂 Komedia normalnie 🙂 Zieliński w sprawie finansowania przez samorządy edukacji nic nie poradzi, jeśli są pieniądze to zwolnień nie będzie, nawet w obliczu skandalicznej i całkowicie bezsensownej reformy edukacji i zamykania gimnazjów…

 2. Niezłomny antypisowiec Odpowiedz

  Prosiłbym nie lansować tych mordziastych pisowców, wystarczy ze ciągle wygadują głupoty i podłości w TVPis.

 3. Kk Odpowiedz

  Witam, niby nie bedzie zwolnien przez czas wprowadzenia reformy jak to mowi Pani Minister a potem do widzenia… jak moze nie byc zwolnien skoro np w nowej podstawowce jest 20h w-f dla prowadzacych zajecia nauczycieli a teraz jest o 4h wiecej tygodniowo bo jest jakby 9 klas i w klasie lekcje sa podzielone na chlopcow i dziweczyny a przy nowej podstawowce bedzie mozna grosick zaoszczedzic i nie dzielic juz klas i wyobrazcie sobie stuacje gdzie w szkole
  jest np 2-3 wfistow i co podziela sie 20h …

  1. bp Odpowiedz

   Kiedy władze Augustowa przestaną się kompromitować i pogonią zieliniaka tak jak zrobiły władze Suwałk. Przecież ten człeczek tylko jest od klozetów bizantyjskich i załatwiania unieważnień ślubów kościelnych. A jeszcze dodatkowo święta rodzina klozetowa po wypadku pozostawia poszkodowaną i zmienia się kierowca w samochodzie. To jest taki zakazany katoliczek. Precz z Augustowa, a burmistrz jeśli jest taki ograniczony to może się zatrudnić do czyszczenia pisuarów.

 4. Gins Odpowiedz

  Znowu Jaro Confetti.. Co jest z Wami czcigodni włodarze miasta krolewskiego Augustow.Zadna impreza nie moze sie odbyc bez obecnosci tego pana???. Czy KKW to utajniony odlam PISu

 5. boy z recepcji Odpowiedz

  Patrzeć nie można ani na tych PiSowców ani na tę ich TVPiS. Takich cyrków propagandowych i cudów na kiju jak to jest pokazywane obecnie i ile oni robią i zrobili nie było nawet za komuny. Jedno pytanie tylko. Dlaczego coraz więcej ludzi zaczyna protestować?
  Jeden mściwy i zgorzkniały facet, który jak się określa jest szeregowym posłem rządzi Polską i za nic nie odpowiada. Niedługo, w następnych wyborach, poniesie odpowiedzialność to jego stado baranów, które idzie na ślepo za każdym jego pomysłem.

 6. dryf Odpowiedz

  O jej, następną grupę zawodową Pan Poseł dopieszcza. Ci którym wcześniej pomagał zostali rozwiązani. Tak ku przestrodze przypominam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.