Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji 22 kwietnia 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Diana Kotarska
Diana Kotarska

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Zwolnień nauczycieli nie będzie

Foto: radio5.com.pl

Augustów

Augustów i Grajewo jako przykład samorządów, które dobrze wdrażają rządową reformę oświaty zaprezentował w sobotę (18.03) podczas konferencji prasowej poseł Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. W spotkaniu w biurze poselskim w Augustowie uczestniczyli również Mariola Jadwiga Szczypiń, Podlaski Kurator Oświaty, Dariusz Latarowski, burmistrz Grajewa, Dariusz Szkiłądź, kierownik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Augustów oraz rodzice i nauczyciele. W obu miastach wdrożenie reformy zaplanowano tak, że w szkołach nie dojdzie do zwolnień nauczycieli i pracowników administracji. Poseł dziękował samorządowcom za dobre przygotowanie i współpracę z rządem.

Przypomnijmy, że reforma oświaty zakłada wygaszanie gimnazjów, wprowadzanie ośmioklasowych szkół podstawowych, czteroletnich liceów i pięcioletnich techników. Zmiany budzą sprzeciw między innymi Związku Nauczycielstwa Polskiego, który zbiera podpisy w sprawie ogólnopolskiego referendum dotyczącego reformy. Zapowiadany jest też strajk w szkołach. Jarosław Zieliński krytycznie odniósł się do takich działań.

Po wystąpieniu posła głos zabrali przedstawiciele samorządów, wspomniani już Dariusz Latarowski i Dariusz Szkiłądź. Zapewniali, że w ich miastach reforma nie doprowadzi do żadnych zwolnień.

Rządową reformę poparli też obecni nauczyciele i rodzice.

 

Autor: AP     Data: 18 marca 2017

   
Tagi:
Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.