Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Pomysłowe gadżety do kuchni, o których zamarzysz!

18.09.2020

Pomysłowe gadżety do kuchni, o których zamarzysz!

Praca w kuchni wydaje się nudna, monotonna i przewidywalna. Wcale nie musi taka być? Poznaj pomysłowe gadżety do kuchni, które ułatwią ci życie i zmienią nastawienie do przyrządzania nawet bardzo skomplikowanych posiłków.

Organizer podpółkowy na przyprawy

Myślisz, że nie masz w szafce miejsca na małe słoiczki z przyprawami? Przyjrzyj się dobrze. Co prawda półki są zajęte i przysłowiowej szpilki się nie wciśnie, ale jest jeszcze góra tychże półek. Tam na ogół jest dużo wolnej przestrzeni. Uważasz, że słoiczki nie utrzymają się pod półkami siłą woli? Masz rację. Ale przy pomocy sprytnego organizera podpółkowego na przyprawy bez trudu umieścisz w przeciętnej kuchennej szafce siedem małych słoiczków. Do jego montażu nie użyjesz żadnych śrub, nie zniszczysz półki ani szafki. Organizer sprytnie się składa, nieużywane słoiczki z przyprawami wsuwa się pod półkę. Praktycznie nie zajmują miejsca, a są zawsze pod ręką.

Komplet do panierowania

Panierowana ryba lub mięso to przysmak, ale samo panierowanie nie należy do najprzyjemniejszych. Mało kto je lubi, zazwyczaj kojarzy się z brudnymi rękami i zachlapanym blatem kuchennym. Na szczęście to już przeszłość.

Komplet do panierowania to trzy połączone ze sobą prostokątne naczynia. Ich spodnia warstwa wykończona jest powłoką antypoślizgową, dzięki czemu nie przesuwają się na blacie. W zestawie znajduje się też końcówka do rozbełtania jajek i żaroodporne szczypce. Za ich pomocą można wygodnie panierować surowe produkty oraz obracać je na patelni. Naczynia nadają się do mycia w zmywarce, zamrażania w nich gotowych dań oraz odgrzewania ich w mikrofali.

Klipsy do zamykania worków

Co jest największą zmorą gospodyń domowych? Żywność pakowana do worków bez struny. Kupujesz makaron, otwierasz i… nie masz jak zamknąć. Gumka recepturka? Może to i dobre rozwiązanie, ale skąd ją wziąć? Otwierasz dużą paczkę frytek i wkładasz do zamrażarki otwartą. Nie służy to ani frytkom, ani zamrażarce. A gdyby tak inaczej?

Klipsy do zamykania worków to estetyczne i bardzo praktyczne rozwiązanie, które pomoże ci raz na zawsze zrobić porządek w kuchni. Już nie musisz bezradnie zawijać torebek i patrzeć, jak samoczynnie się otwierają. Wystarczy jeden gest, by worek był szczelnie zamknięty. I co ważne, te klipsy nadają się zarówno do worków z żywnością przechowywaną w warunkach pokojowych, jak i tych, które chcesz zamrozić.

Woreczki do gotowania na parze w kuchence mikrofalowej

Ten gadżet to prawdziwe must have w dzisiejszych czasach, gdy każda minuta jest cenna. Kupując gadżety do kuchni, nie można o nim zapomnieć. Jeśli nie chcemy jeść odgrzewanych gotowych dań, a na samodzielne gotowanie nie mamy czasu, koniecznie powinniśmy się zaopatrzyć w woreczki do gotowania na parze w kuchence mikrofalowej.

Zasada ich działania jest bardzo prosta. Zamykamy żywność w torebce (zamknięcie musi być szczelne), umieszczamy w mikrofali i podgrzewamy. Jeśli gotujemy same warzywa, wystarczy zaprogramować podgrzewanie przez kilka minut. Jeśli ma to być mięso lub ryby, czas będzie odpowiednio dłuższy. Po otwarciu mikrofali i wyjęciu woreczka (ostrożnie, bo będzie bardzo gorący), trzeba odczekać przynajmniej pół minuty i dopiero go otworzyć.

Separator do jajek

Sprawny kucharz oddzieli żółtko od jajka jednym ruchem ręki. Pod warunkiem, że pod tą ręką ma separator do jajek. Wówczas wystarczy rozbić jajko i wlać do separatora. Sam separator wygląda jak głęboka łyżka albo sitko, w dolnej części ma kilka otworów, przez które wylewa się białko. Wyprofilowany kształt ułatwia umieszczenie separatora na miseczce lub kubku. Niezastąpiony gadżet w kuchni, zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych kucharzy.

Chcesz więcej pomysłów? Przeczytaj: Gadżety do kuchni – 5 ciekawych przykładów

 

Artykuł sponsorowany