Wychowanka ełckiego MOS-u ze złotem

Ełk/Bydgoszcz

Złoty medal Mistrzostw Świata na ergometrze wioślarskim wywalczyła Klaudia Pankratiew, wychowanka ełckiego MOS-u. Reprezentująca obecnie barwy klubu Lotto Bydgostia zawodniczka wystartowała w kategorii seniorek.

Pankratiew uzyskała czas 07:09.8 i była o 0,6 s szybsza od Łotyszki Olgi Swirskiej, która uplasowała się na drugiej pozycji. Trzecia z czasem 07:12.0 była Tunezyjka Krimi Khadija.

To kolejny sukces na koncie naszej zawodniczki. W ubiegłym roku Pankratiew zdobyła złoto na Mistrzostwach Świata w Paryżu w wadze lekkiej kobiet do 23 lat. W tym roku rywalizacja o mistrzostwo toczy się wirtualnie i potrwa do soboty (27.02). Transmisje na WorldRowing.com i na oficjalnym kanale World Rowing na YouTube.