Sukcesy judoków i zawodników sumo

zawody sumo zdj. Klub Shamo Elk

Klub Judo Shamo Ełk

Piaseczno/Ropczyce

Ełccy judocy z medalami na zawodach IKIZAMA JUDO CUP – Puchar Polski Juniorów i Juniorek Młodszych.

Juniorzy młodsi nie przywieźli tym razem medali, ale cieszą dwa punktowane miejsca. V miejsce wywalczyła Maja Gutowska w kat. -57 kg. VII miejsce wywalczył natomiast Rafał Butyński. Te zawody odbyły się w sobotę (13.03).

Po sobotnim udziale Juniorów Młodszych w Pucharze Polski w niedzielę (14.03) wystartowali młodsi zawodnicy z Ełku w IKIZAMA JUDO CUP IV Puchar Burmistrza Gminy Piaseczno – informuje Krzysztof Sosnowski, trener ełczan z klubu Shamo Ełk.

Na trzecim stopniu podium w grupie U14 stanęła Otylia Sosnowska walcząc w kat. -48 kg. Brązowy medal wywalczył również Olaf Płatek, który startował w kat. +81 kg w grupie U16.

W niedzielę (14.03) w Ropczycach odbyły się również Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w Sumo. Zawodnicy klubu Shamo Ełk przywieźli 3 brązowe medale. Wywalczyli je Dawid Rafałowski, w kat. Juniorów – 80 kg, a potem wyczyn ten powtórzył w grupie seniorów w wadze -77 kg – informuje trener Krzysztof Sosnowski, który dorzucił trzeci brąz walcząc w kat. seniorów w wadze -85 kg.