Szesnaście medali giżyckich łyżwiarzy

szort track

UKS SHORT TRACK MOSiR Giżycko

Giżycko

Szesnaście medali w tym 6 złotych, 9 srebrnych i jeden brązowy zdobyli Giżyccy łyżwiarze Short track podczas zawodów w Gdańsku.

Ogólnopolskie Zawody Rankingowe i Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodzieżowców w Short-track’u rozgrywane były przez cały weekend (20-21.03). Do Gdańska pojechała silna ekipa z Giżycka.

W sumie w zawodach rankingowych startowało 14 giżycczan. W zmaganiach o tytuł mistrza Polski giżycki klub wystawił dwie zawodniczki.
Michalina Wawer i Weronika Biller.

Michalina na dystansie 1000m zdobyła złoto. Na 500m po pięknej walce zdobyła srebrny medal. Giżycka zawodniczka była również druga na dystansie 777m.

Efektem tej rywalizacji było pierwsze miejsce w wieloboju.