IV liga: Mazur zwycięża, Mamry remisują

169145511 2860835097497766 4312726278012316718 n

Mecz MKS Mazur Ełk - Polonia Lidzbark Warmiński (źródło: Facebook MKS Mazur Ełk)

Ełk/Giżycko

Zwycięstwo Mazura, remis w Giżycku. W minioną sobotę (03.04) piłkarze ełckiego Mazura podejmowali u siebie ekipę Polonii Lidzbark Warmiński w ramach 22. kolejki rozgrywek forBET IV ligi. Piłkarze z Ełku przystępowali do tego spotkania w roli gospodarza, jednak to goście byli stawiani przed meczem w roli faworyta.

Mecz rozpoczął się idealnie i pod dyktando zawodników z Ełku. Już w 4. minucie spotkania niezawodny w tym sezonie Dawid Skalski wpakował piłkę do siatki i Mazur tym samym wyszedł na prowadzenie. 15 minut później idealnym strzałem głową popisał się Patryk Rosiński i zrobiło się już 2-0 dla ekipy z Ełku.

W drugiej połowie spotkania na 3-0 bramkę w 67. minucie strzelił Dębek. Polonia powoli zaczęła odrabiać straty, strzelając gola w 75. minucie. Jednak to tylko rozjuszyło podopiecznych Pawła Sobolewskiego, a dokładnie Lewandowskiego, który idealnym strzałem z rzutu wolnego w końcówce spotkania podwyższył na 4-1.

Zadowolenia z wyniku nie krył trener Mazura Paweł Sobolewski:

W trochę gorszych nastrojach są piłkarze Mamr Giżycko. Lider rozgrywek IV ligi zremisował u siebie 1-1 z Błękitnymi Orneta. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście w 19. minucie. W końcówce pierwszej połowy gospodarze z rzutu karnego doprowadzili do wyrównania i taki wynik dotrwał już do końca spotkania.

W tabeli forBET IV ligi Mamry nadal pozostają liderem, natomiast Mazur Ełk wskoczył na 12. pozycję.