GKS Katowice – Wigry Suwałki 2:2

186525568 3971593752920548 3610442960617858202 n

Katowice

W meczu 33. kolejki eWinner 2. Ligi Wigry Suwałki zremisowały z GKS Katowice 2:2.

Sobotnie (16.05) spotkanie było bardzo ważne dla obydwu drużyn. Zespół z Katowic po ostatnich słabych meczach, znacząco oddalił się od prowadzącego w tabeli Górnika Polkowice. Wigry natomiast miały przed tym meczem tylko sześć punktów mniej od GKS-u i ewentualna wygrana sprawiłaby, że zespół z Suwałk znowu liczyłby się w grze o bezpośredni awans do Fortuna I Ligi.

Pierwsza połowa spotkania wskazywała, że plany biało-niebieskich się spełnią.

Dwie szybkie akcje wystarczyły, aby piłkarze Wigier wyszli na prowadzenie. Najpierw Kacper Wełniak strzelił w długi róg i pokonał bramkarza GKS-u, w chwilę potem Żebrakowski głową podwyższył na 2:0.

Katowiczanie mieli duże problemy ze sforsowaniem defensywy Wigier. Jeszcze do 88. minuty wynik meczu pozostawał bez zmian.

Niestety, w ostatnich minutach spotkania, z zamieszania w polu karnym skorzystał obrońca gospodarzy Grzegorz Janiszewski i strzelił pierwszą bramkę dla GieKSy. Kolejny gol, już w doliczonym czasie gry, ustrzelił Marcin Urynowicz, który uderzył z rzutu wolnego i przypieczętował wynik spotkania na remis 2:2.

Kolejnym rywalem biało-niebieskich będą rezerwy Lecha Poznań.