Mamry Giżycko z awansem do III ligi

197146021 2527715090858294 293585134162454029 n

GKS Mamry Giżycko po wygranym meczu (zdj. Facebook)

Rybno

Giżyckie Mamry awansują do III ligi! Awans przypieczętował sobotni (05.06) mecz z Delfinem Rybno, który GieKSa wygrała na wyjeździe 3:0.

Gole padły dopiero w drugiej połowie spotkania.

W 67. minucie do bramki rywali trafił Paweł Adamiec, w 81. Paweł Drażba, a zaledwie 5 minut później decydującą bramkę ustrzelił Damian Mazurowski. Te trzy punkty, przywiezione z Rybna, zapewniają piłkarzom znad Niegocina awans do grona III-ligowców.

Awans – jak najbardziej zasłużony, bo w ostatnich kolejkach forBET IV ligi warmińsko-mazurskiej Mamry twardo trzymały pozycję lidera. Obecnie mają 7 punktów przewagi nad drugą w tabeli Mrągowią Mrągowo.

Awansu pogratulował GieKSie burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz.

– Po 30 latach wracamy do III ligi! Gratuluję! Brawo Panowie, brawo drużyna! Brawo trenerzy i brawo wszyscy, którzy na to pracowali! Dziękuję Wam za godne reprezentowanie Giżycka! – napisał na Facebook’u włodarz.