Kapituła przyznała 7 Nagród Białej Lilii i 10 wyróżnień

Biala Lilia 1

(zdj. Radio 5)

Ełk

Po raz piętnasty wręczono Nagrody Białej Lilii. Uroczysta gala po pandemicznej przerwie powróciła do sali Zebra Ełckiego Centrum Kultury.

W tym roku kapituła zdecydowała się przyznać 7 nagród głównych oraz 10 wyróżnień. Laureatów uhonorowali prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz oraz Przewodniczący Rady Miasta Ełku Włodzimierz Szelążek.

Włodarz miasta zaznaczył, że warto wspierać szlachetne inicjatywy.

 

W kategorii „Postawa godna naśladowania” zwyciężył Ireneusz Markowski, prezes fundacji „Kapnij dla Afryki”. Przedsiębiorcą roku został zakład TARMOT 2 sp. z o.o., a ambasadorem Ełku – Klub Sportowy i Szkoła Walki THOR. Fotograf Stanisław Hawrus doceniony został z kolei za osiągnięcia w dziedzinie artystycznej.

Nagrodą Specjalną odznaczono śp. Jerzego Czepułkowskiego – parlamentarzystę, samorządowca, byłego wiceprezydenta Ełku i miejskiego radnego. Co do tego wyróżnienia, jak przyznał zasiadający w komisji konkursowej Włodzimierz Szelążek, kapituła nie miała wątpliwości.

 

Nagrody Białej Lilii to także wyróżnienia w dziedzinie sportu. W kategorii „Mecenas Sportu” zwyciężył w tym roku Andrzej Wiśniewski. Sportowcem Roku została Natalia Kuczewska. Młoda pięściarka ma na koncie m.in. tytuły młodzieżowej wicemistrzyni świata w boksie i mistrzyni Polski juniorek.

Tadeusz Biryło, jej trener z lokalnego klubu bokserskiego Mazur Ełk, nie krył dumy. To on w imieniu podopiecznej odebrał nagrodę. Wytłumaczył jednocześnie, że brak Natalii na uroczystej gali to efekt jej udziału w zgrupowaniu przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy.

 

Nagrody Białej Lilii przyznawane są osobom fizycznym, prawnym i różnego rodzaju organizacjom za osiągnięcia ostatniego roku lub całokształt działalności. Kapituła docenia inicjatywy, przyczyniające się do promocji Ełku, ale też służące lokalnej społeczności. Po raz pierwszy wyróżnienia wręczono zasłużonym ełczanom w 2007 roku.

Exit mobile version