Trefl Gdańsk – Ślepsk Malow Suwałki 1:3

269303079 5038578859506243 4193208731138014606 n

Suwałki

Ślepsk Malow Suwałki wygrał z Treflem Gdańsk 3:1. To bardzo ważne zwycięstwo na zakończenie siatkarskiego roku.

Mecz 12. kolejki PlusLigi podopiecznym Adama Kowala przyszło rozgrywać na wyjeździe w gdańskiej Ergo Arenie. W pięciu dotychczasowych spotkaniach obu ekip suwalczanie wygrywali aż czterokrotnie. I tym razem byli górą.

Po wyrównanej pierwszej partii, w której dobrze prezentował się Paweł Halaba i Andreas Takvam, biało-niebiescy regularnie powiększali prowadzenie. Większy opór napotkali jedynie w trzecim secie, który należał do gospodarzy.

W czwartym secie wydawało się, że będziemy świadkami tie-breaka, jednak suwalczanie najpierw szybko odebrali gdańszczanom piłki setowe, a następnie wykorzystali swoją pierwszą piłkę meczową wygrywając z Treflem 3:1.

Było to ostatnie, ligowe spotkanie suwalskiej drużyny w 2021 roku.