Judocy z medalami w Pucharze Polski w sumo

Puchar Polski zdj. fb KLUB JUDO SHAMO ELK

Dębica/Ełk

Ełccy judocy z medalami w Pucharze Polski Juniorów i Seniorów w Sumo.

Zawody rozegrane zostały w niedzielę (20.02) w Dębicy. Ełk reprezentowało w sumie siedmiu zawodników klubu Judo Shamo Ełk.

Drugi raz z rzędu na tej rangi imprezie złote medale w swoich wagach wywalczyli Dawid Rafałowski – w kategorii 80 kg i Rafał Butyński  – 90 kg. Dodatkowo Dawid zajął też 2. miejsce w kategorii 90 kg – poinformował Krzysztof Sosnowski, trener ełckich judoków.

W juniorach zadebiutował Olaf Płatek, który w tym roku jest pierwszym rocznikiem kadeta. Wicemistrz Europy młodzików z zeszłego roku wywalczył srebrny medal w kategorii +100 kg, a drugie srebro dołożył startując w kategorii OPEN.

Udział w turnieju jest częścią projektu współfinansowanego przez Urząd Miasta Ełk „Walczymy o Kadrę Narodową w Sumo”.