26 06 17 Turniej Pilkarski im. Wlodzimierza Smolarka Suwalki 5 e1528097533727

Radio 5 (zdj. ilustracyjne)

region

Podsumowanie 26. kolejki rozgrywek w I grupie III ligi piłkarskiej.

W sobotnie (16.04) popołudnie na własnym stadionie Znicz Biała Piska podejmował lidera rozgrywek Legionovię Legionowo. Pierwsza połowa w wykonaniu podopiecznych trenera Ryszarda Borkowskiego mogła podobać się kibicom. Strzał w słupek w 21. minucie i niewykorzystanie sytuacji w 33. minucie, gdy była pusta bramka, nie zniechęciły gospodarzy do dalszych prób. W 45. minucie wreszcie udało się pokonać bramkarza gości, a dokładnie to Hubert Molski dał prowadzenie Zniczowi w ostatniej akcji pierwszej połowy.

Po zmianie stron goście zdołali szybko odpowiedzieć na trafienie Molskiego, bo już w 46. minucie Bartosz Mrozek trafił na 1:1. Dzięki bramce wyrównującej Legionovia nabrała wiatru w żagle i próbowała wyjść na prowadzenie. Udało się to w 54. minucie, goście wykorzystali stały fragment gry, po którym strzelili na 1:2. Znicz do końca walczył i próbował wyrównać niestety bezskutecznie. Mecz zakończył się wynikiem 1:-2 dla gości.

W innym spotkaniu na boisku w Giżycku Mamry podejmowały Pelikana Łowicz. Był to mecz pełen walki i zaangażowania z obu stron, ale to Mamry tego dnia okazały się lepsze. W 36. minucie Łukasz Broź trafił do siatki gości i jak się potem okazało, było to jedyne trafienie w tym meczu.

Jak wygląda sytuacja w tabeli? Mamry dzięki wygranej uciekły ze strefy spadkowej wskakując na 14. miejsce w tabeli z 27-ma punktami, natomiast Znicz zajmuje przedostatnie miejsce z 22-ma punktami.