Podsumowanie piłkarskiego weekendu

boisko stadion murawa uniwersalne archiwalne e1447331859690 1 e1513859502832

region

Za nami 33. kolejka rozgrywek w pierwszej grupie III Ligi. W sobotę piłkarze Znicza Biała Piska wybrali się do Warszawy na spotkanie z Ursusem. Pierwsza połowa ułożyła się idealnie dla piłkarzy gości, gdyż po bramce Macieja Famulaka w 38-mej minucie prowadzili 0:1. W drugiej części do głosu dochodzili już tylko gospodarze. najpierw wyrównanie w 55-tej minucie, w 60-tej prowadzenie 2:1, a w 84. ustalając wynik na 3:1. Udanej soboty nie mieli także piłkarze Giżyckich Mamr. Piłkarze znad Niegocina grali na wyjeździe z Błonianką Błonie. Tutaj praktycznie taki sam scenariusz, jak w meczu Znicza. Prowadzanie 0:1 w pierwszej połowie za sprawą bramki Mariusza Bucio z karnego, by w drugiej połowie stracić aż trzy gole. Ostatecznie Mamry przegrały z Błonianką Błonie 3:1. Na koniec Wissa Szczuczyn, która grała u siebie z ŁKS-em II Łódź. Tutaj mecz rozstrzygnął się w pierwszej połowie spotkania . Piłkarze ŁKS-u strzelili dwie bramki i więcej goli tego dnia nie oglądaliśmy. W tabeli III Ligi Mamry są na 15-tym miesjcu, Znicz na 16-tym a Wissa na ostatnim miejscu.

Kiepska passa Mazura trwa. W sobotnie popołudnie na stadionie miejskim im. Stefana Marcinkiewicza w Ełku Mazur Ełk podejmował Polonie Lidzbark Warmiński. Goście dosyć szybko objęli prowadzenie, bo w 28-mej minucie spotkania po strzale z rzutu wolnego. Do przerwy więcej goli nie padło i zawodnicy schodzili do szatni przy wyniku 0:1. W drugiej połowie można było oglądać sytuacje z obu stron, jednak tego dnia to Lidzbark był skuteczniejszy. W 78-mej minucie z rzutu karnego goście strzelili na 0:2 i tym samym ustalili wynik spotkania. W tabeli For Bet IV ligi Mazur zajmuje ostatnie miejsce.

Czas na podsumowanie 19. kolejki rozgrywek Masterliga Ełk. W niedzielę na orliku przy budowlance odbyły się trzy spotkania. Niestety, tylko trzy, gdyż Jako Tako wycofało się z rozgrywek i dzięki temu Drygały otrzymały trzy punkty poprzez walkower. Darmowe punkty otrzymał także lider rozgrywek Hotel Roberts Port, który miał grać z Mazurskim Browarem. Piłkarze Browaru oddali ten mecz walkowerem. W pierwszym spotkaniu naprzeciw siebie stanęły ekipy Porty Activ Team i Poloneza. W tym spotkaniu padło sporo bramek, jednak strzelała je praktycznie jedna drużyna – Porta. Polonez musiał uznać wyższość rywala przegrywając 8:1. W kolejnym pojedynku na boisku pojawili się Dar-Tech oraz Coding BMW. To spotkanie można śmiało określić hitem kolejki. Mnóstwo akcji z obu stron, ładne bramki i do tego bardzo wyrównane spotkanie. Gdy jedni wychodzili na prowadzenie, drudzy szybko doskakiwali do wyniku. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:3. Na koniec OKS Kolejorz grał z Płomieniem Ełk. OKS dosyć szybko wypracował sobie dwubramkową zaliczkę, by po przerwie odskoczyć na 4-bramkowe prowadzenie. Kolejorz w drugiej połowie przy pewnym wyniku zbyt mocno się rozluźnił, co wykorzystał Płomień strzelając trzy bramki w zaledwie kilka minut. Końcówka była bardzo nerwowa, jednak to ostatecznie Kolejorz może cieszyć się z trzech punktów wygrywając 4:3. Na koniec tabela. Na 1. miejscu Hotel Roberts Port – 48 punktów, na 2. Drygały – 45 punktów, trzecie jest HMWO – 39 punktów.