mazur elk 1

Piłka nożna

W trzeciej kolejce spotkań w ramach ligi okręgowej grupy warmińsko-mazurskiej Śniardwy Orzysz podejmowały na własnym stadionie Mazura Pisz.

Na to spotkanie kibice lokalnej piłki czekali od dawna, co było widać na trybunach, gdzie zasiadło blisko 200 osób.

Spotkanie od początku zdominowali gospodarze, którzy gładko pokonali rywali z Pisza aż 6-1. Wysoką formą strzelecką popisał się tego dnia Przemysław Niecikowski, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. Dwa trafienia zaliczył Kropiewnicki a jedną bramkę strzelił Baran. Dla gości bramkę honorową zdobył Kacper Ruszczyk.

W innym spotkaniu Rona 03 Ełk podejmowała Vegorię Węgorzewo. Spotkanie wyrównane i bogate w akcje z obu stron.

Niestety, tego dnia to nie piłkarze błyszczeli na boisku a sędzia, który przez swoje często nietrafne decyzje psuł widowisko.

Niepodyktowany karny dla ełckiej ekipy, dwie czerwone kartki dla zawodników Rony oraz karny, którego nie powinno być w końcówce spotkania.

Tak w skrócie można opisać przebieg pracy sędziego. Vęgoria rzutem karnym w 93. minucie spotkania wygrała to spotkanie 0-1.

W sobotę (20.08) swój mecz rozegrała także ekipa Mazura Ełk.

Piłkarze z Ełku, wybrali się do Pasymia, gdzie czekała ich konfrontacja z ekipą Błękitnych Pasym.

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane. Obie ekipy miały swoje szanse na strzelenie bramki, niestety bezskutecznie. Po 90. minutach obie drużyny musiały zadowolić się podziałem punktów i wynikiem 0-0.

Po trzech kolejkach Mazur Ełk jest 3. w tabeli, Śniardwy 8., Rona 15.