Znicz Biała Piska/FB

Piłka nożna

Sezon FOR BET IV ligi rozpoczęty.

Znicz Biała Piska na inaugurację sezonu mierzył się na własnym stadionie z DKS Dobre Miasto, natomiast Mamry Giżycko podejmowały u siebie Motor Lubawę.

Mamry dość gładko poradziły sobie z Motorem, wygrywając aż 4-1. Bramki dla gospodarzy zdobyli Drężek, Bucio, Mariusz Rutkowski oraz Jacek Rutkowski.

W innym spotkaniu Znicz Biała Piska grał u siebie z DKS Dobre Miasto.

Znicz na początku spotkania miał swoje okazje, ale nie potrafił ich wykorzystać. W 26. minucie po zagraniu ręką w polu karnym goście otrzymali rzut karny, który na bramkę zamienił Jakub Chojnowski.

Gospodarze zdołali jednak szybko wyrównać. W 33. minucie do remisu doprowadził Bartosz Giełażyn. Jeszcze przed przerwą podwyższenie gospodarzom dał Krystian Krzyś i było 2-1.

Po zmianie stron goście zdołali doprowadzić do remisu, a dokładnie w 53. minucie bramkę strzelił Damian Lubak.

Remis jednak nie utrzymywał się zbyt długo. W 61. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Bartosz Giełażyn.

Od 68. minuty goście musieli grać w dziesiątkę i Znicz potrafił to wykorzystać, strzelając czwartą bramkę tym samym ustalając wynik spotkania na 4-2.

– Jestem zadowolony z wyniku, ale wiem że przed nami jeszcze sporo pracy – komentuje Przemysław Kołłątaj, trener Znicza.

Po pierwszej kolejce w tabeli FOR BET IV ligi Znicz jest na piątym miejscu. Mamry zajmują drugie miejsce.