ks sniardwy orzysz

Piłka nożna

Za Nami 8. kolejka spotkań w rozgrywkach ligi okręgowej grupy warmińsko-mazurskiej.

W sobotę (24.09) na własnym stadionie Śniardwy Orzysz podejmowały Żagiel Piecki.

Gospodarze od samego początku napierali na bramkę rywali, jednak to Żagiel jako pierwszy wyszedł na prowadzenie w tym spotkaniu. Tuż przed końcem pierwszej połowy do remisu doprowadza Aleksander Lipowski.

Po zmianie stron obie ekipy miały sporo sytuacji do podwyższenia wyniku. Jednak tego dnia szczęście bardziej sprzyjało gospodarzom. Po bramce samobójczej gości, Śniardwy wyszły na prowadzenie 2-1, którego już nie oddali.

W niedzielę (25.09) swoje spotkanie rozgrywała Rona 03 Ełk, która u siebie podejmowała ekipę Warmii Olsztyn.

Rona, która w tym sezonie próbuje ustabilizować formę weszła w to spotkanie bardzo dobrze. Już w 15. minucie spotkanie prowadzenie gospodarzom dał Dobrzyński.

W 44. minucie spotkania zawodnik gości otrzymał czerwoną kartkę i Warmia musiała radzić sobie w 10.

W drugiej połowie Rona szybko zdołała podwyższyć prowadzenie za sprawą trafienia Jabłońskiego i zrobiło się 2-0. Radość gospodarzy nie trwa jednak długo bo chwilę po strzelonej bramce sędzia podyktował rzut karny dla gości, który zamienili na bramkę i tym samym złapali kontakt na 2-1.

Nie zmartwiło to jednak ełczan, którzy po straconej bramce próbowali swoich sił, żeby podwyższyć prowadzenie. Udało się to Jabłońskiemu, który tego dnia po raz drugi wpisał się na listę strzelców i dał swojej drużynie dwubramkowe prowadzenie w tym spotkaniu. Chwilę po tym Marcin Rudnicki podwyższył na 4-1 i tym samym ustalił wynik spotkania.

W tabeli na pierwszym miejscu Victoria Bartoszyce, drugi jest Mazur Ełk, na trzecim miejscu Vęgoria Węgorzewo.