Piknik rodzinny na zakończenie budowy farmy wiatrowej

IMG 20221015 140051

Grajewo

Drogi dojazdowe do pól, wpływy z podatków od nieruchomości, poczucie większego bezpieczeństwa energetycznego. To główne korzyści, gminy Grajewo z tego, że na jej terenie powstała farma wiatrowa.

Inwestycja, która znajduje się kilkadziesiąt kilometrów za miastem realizowana jest przez firmę OX2. To już ostatni jej etap.

Zakończyły się już prace budowlane. Teraz ostatnie odbiory techniczne i farma rusza z produkcją ekologicznej energii elektrycznej. A ta jest niebagatelna – to 40 megawatów.

Mówi kierownik projektu Patryk Jarzębski.

Grajewska farma wiatrowa, to druga tego typu inwestycja firmy w Polsce. Pierwsza była farma w Żarach. Obecnie trwa budowa kolejnych pięciu w całej Polsce. Wszystkie te inwestycje przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa energetycznego. Energia wiatrowa jest czysta i niezależna od zewnętrznych paliw.

Farma wiatrowa, to również konkretne korzyści dla gminy Grajewo i mieszkańców – mówi wójt Stanisław Szleter.

Informacje o zakończeniu prac budowlanych na farmie wiatrowej Grajewo podane zostały podczas pikniku rodzinnego zorganizowanego dla mieszkańców gminy. Były atrakcje dla dzieci. Zbierane były też pieniądze na pomoc dla zmagającego się z SMA kilkumiesięcznego Wiktorka, mieszkańca Grajewa. Przed rozpoczęciem pikniku odbyła się też uroczystość otwarcia drogi Popowo-Kurejwa wyremontowanej przez inwestora.
– Wszystko dzięki wzorowej współpracy – mówi wójt gminy Grajewo.

Farma Wiatrowa Grajewo po przejściu odbiorów i certyfikacji dołączy do systemu energetycznego.

IMG 20221015 140051

 

Exit mobile version