Wigry Suwałki 5:1 KS Grabówka

cv

Wigry Suwałki

Suwałki

Wigry Suwałki pokonały w sobotę (08.10) u siebie KS Grabówkę 5:1 w jedenastej kolejce czwartej ligi podlaskiej.

Biało-niebiescy stworzyli sobie wiele dogodnych sytuacji pod bramką rywali. Pierwszą groźną akcję suwalczanie skonstruowali w 15. minucie spotkania. W pole karne wpadł Radosław Gulbierz i uderzył z ostrego kąta w kierunku lewego słupka, ale dobrą paradą popisał się bramkarz gości. Zza pola karnego celnie uderzali jeszcze Sebastian Zackiewicz i Wojciech Mickiewicz, ale bez rezultatu. W 32. minucie z ofensywną akcją ruszyli goście. Po podaniu za linię obrony, z bliskiej odległości na bramkę uderzał napastnik Grabówki. Przed utratą gola, suwalczan uratowała interwencja Piotra Słowikowskiego. Trzy minuty później wynik otworzyli piłkarze Wigier. Bramkę strzelił Mickiewicz po dośrodkowaniu Gulbierza z lewego skrzydła. W 39. minucie prowadzenie podwyższył Zackiewicz, a asystował mu strzelec pierwszego gola – Mickiewicz.

W drugiej połowie piłkarze z Grabówki próbowali odrobić straty, ale bez rezultatu. Po kilku dobrych minutach gry gości, gospodarze odzyskali inicjatywę. Z dobrej strony zaprezentował się nowy nabytek suwalskiej drużyny – Diakhite Salouma. Francuz przebiegł z piłką kilka metrów i ominął obrońców efektownym zwodem. Następnie podał do Zackiewicza, ale ten nie zdołał umieścić piłki w siatce.

Prowadzenie Wigier podwyższył Mickiewicz. W 53. minucie dośrodkował mu Rytelewski, a ten pokonał bramkarza strzałem głową. 10 minut później kolejne groźne dośrodkowanie posłał Sebastian Dębski, a na bramkę zamienił je Zackiewicz. Ostatniego gola dla zespołu z Suwałk zdobył Marcin Fiedorowicz. Strzelec bramki minął obrońców na prawym skrzydle, wbiegł w pole karne i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Honorowe trafienie dla gości padło w 75. minucie. Autorem gola był Jakub Drozdowski, który skorzystał z dobrego, prostopadłego podania.

Mimo trzech punktów zdobytych w meczu z KS Grabówką, Wigrom nie udało się wskoczyć na wyższe miejsce w tabeli. Suwalczanie pozostają na siódmej pozycji ze stratą 4 punktów do lidera.