Podlaskie

Rafał Czuper, paraolimpijczyk i tenisista stołowy z Raczek nagrodzony. Sportowiec otrzymał 30 tys. zł

Symboliczne czeki wręczył w czwartek (17.11) Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego.

Zawodnik otrzymał 30 tys. zł, a jego trener 15 tys. zł.

Marszałek pogratulował Rafałowi Czuperowi sportowych osiągnięć, szczególnie tych ostatnich – z tegorocznych listopadowych Mistrzostw Świata Osób Niepełnosprawnych w hiszpańskiej Grenadzie. Zawodnik zdobył tam nie tylko Wicemistrzostwo Świata w klasie 2, ale także dwa brązowe medale w grach podwójnych. W grze deblowej oraz w grze mieszanej.

Rafał Czuper pochodzi z podsuwalskich Raczek. Należy do Podlaskiego Stowarzyszenia Sportowego Osób Niepełnosprawnych „Start”. Pierwszym sukcesem na arenie międzynarodowej był tytuł Mistrza Europy w 2013 roku. W roku 2018 zdobył I miejsce indywidualne na Mistrzostwach Czech Open, China Open oraz Slovenian Open. Na Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym zdobył II miejsce indywidualne.