Wrócili do Olecka z wymarzonym pucharem

jpg3

Olecko/Szczyrk

Sukces ratowników medycznych z Olecka. Drużyna, w składzie Izabela Gorlo, Marcin Mielniczek, Łukasz Jermak, zajęła 2. miejsce w Międzynarodowych Zimowych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym. To pierwszy od ponad 10 lat tak duży sukces ekipy z północnej Polski podczas prestiżowych zawodów w Szczyrku.

W mistrzostwach wystartowały 34 najlepsze zespoły pogotowia ratunkowego z całej Polski. Uczestnicy rywalizowali w 9 konkurencjach. Liczyła się wiedza, doświadczenie i przede wszystkim wytrwałość. Jak mówi Izabela Gorlo, najbardziej wymagająca była wyprawa w Beskidy. Na mierzącym 20 kilometrów dystansie czekało mnóstwo zadań. Po drodze trzeba było między innymi udzielić pomocy osobie, która została potrącona przez skuter śnieżny.

Reprezentanci oleckiego szpitala Olmedica spisali się na medal. – Ten sukces na pewno przełoży się na naszą pracę – podkreśla ratowniczka.

Ratownicy oprócz pucharu Ministra Zdrowia, zdobyli nagrodę główną w konkurencji „Szybcy i wściekli”. – To spełnienie zawodowych marzeń – dodaje Izabela Gorlo.

Mistrzostwa w Szczyrku odbyły się w dniach 10-12 stycznia.