Lider za silny, Mamry na łopatkach

znicz biala piska crop

piłka nożna

Za nami 26. kolejka w forBET IV lidze. W sobotę (20.05) Mamry Giżycko pojechały do Wikielca na mecz z liderem, czyli ekipą GKS-u.

Wikielec w tym sezonie idzie jak burza i w tym pojedynku nie pozostawił złudzeń, kto powinien grać w przyszłym sezonie szczebel wyżej. Podopieczni Marka Radziewicza dzielnie broniły się do 25. minuty, bo wtedy właśnie padła pierwsza bramka dla gospodarzy.

Do przerwy lider zdołał strzelić jeszcze dwukrotnie i prowadził już 3-0. Po zmianie stron ekipa z Wikielca dołożyła kolejne 3 trafienia, Mamry odpowiedziały tylko trafieniem honorowym. Dzięki tej wygranej na 4 kolejki przed końcem sezonu Wikielec zapewnił sobie awans do III ligi.

W innym pojedynku Znicz Biała Piska na własnym boisku grał z Pisą Barczewo. Ekipa gospodarzy szybko wyszła na prowadzenie za sprawą Bartosza Giełażyna, jednak goście przed gwizdkiem na przerwę zdołali wyrównać i obie ekipy do szatni schodziły przy wyniku 1-1.

Druga połowa należała już tylko do gospodarzy. Na listę strzelców wpisali się Nikita Tsishkin i Mateusz Barwikowski i dzięki tym trafieniom Znicz wygrał to spotkanie 3-1.

Także w sobotę swoje spotkanie rozgrywali piłkarze Rominty Gołdap, których rywalem była Olimpia Olsztynek.

Bardzo wyrównany mecz, w którym obie ekipy miały swoje szanse i wymieniały się prowadzeniem. W drugiej połowie goście zmuszeni byli grać w 10 po czerwonej kartce jednego z piłkarzy. Przewagi jednego zawodnika nie potrafiła wykorzystać Rominta, która zdołała wypuścić prowadzenie 2-1 i mecz zakończył się remisem 2-2.

W tabeli Mamry są 5., Znicz 6. Rominta wskoczyła na 9. pozycję.