Pięć medali Ełckiego Klubu Karate w Szwajcarii

20230520 102147

EKK

Ełk

Pięć medali na rozgrywanych w Szwajcarii Otwartych Mistrzostwach Szwajcarii Karate Shinkyokushinkai Swiss Open 2023 zdobyli zawodnicy Ełckiego Klubu Karate.

Najlepiej spisał się Szymon Zawadzki, który wywalczył I miejsce w kata juniorów i III miejsce w kumite juniorów do 70kg. Drugie miejsce w kumite juniorów w kategorii 65 kg zdobył Dawid Lewkowicz. Brązowe medale zdobyli: Oliwia Lewkowicz w kumite juniorek 50kg oraz Oliwier Wrzosek w kumite juniorów 59kg.

W zawodach uczestniczyło 131 zawodników z 11 krajów: Danii, Hiszpanii, Włoch, Kazachstanu, Węgier, Ukrainy, Litwy, Holandii, Łotwy, Szwecji, Polski i Szwajcarii.

– Wyjazd odbył się dzięki wsparciu Urzędu Miasta Ełk – informuje Remigiusz Karpiński – prezes Ełckiego Klubu Karate.