Mazur nadal niepokonany

Mazur na strone

Ełk

W sobotę (10.06) na stadionie im. Stefana Marcinkiewicza w Ełku Mazur podejmował ekipę Vęgorii Wegorzewo. Dla Mazura to spotkanie było przede wszystkim okazją do rewanżu za porażkę z rundy jesiennej.

Od początku meczu ełczanie kontrolowali przebieg spotkania, jednak długo nie mogli znaleźć drogi do bramki rywali. Dopiero w 41. minucie po strzale Mateusza Dzięgielewskiego gospodarze objęli prowadzenie. Tuż przed przerwą Mazur mógł podwyższyć przewagę, ale z rzutu karnego pomylił się Hubert Molski. W doliczonym czasie pierwszej połowy sędzia zdecydował o kolejnym rzucie karnym, ale tym razem dla ekipy gości. Strzał z 11 metrów pewnie obronił bramkarz Mazura – Maksymilian Smoliński. Chwilę po tym sędzia zaprosił piłkarzy obu drużyn na przerwę.

Po zmianie stron goście zaczęli mocniej atakować. W 60. minucie zdołali strzelić bramkę wyrównującą i na stadionie w Ełku zrobiło się 1-1. Remis utrzymywał się aż do 80. minuty. Wtedy do głosu doszli po raz kolejny goście i Mazur przegrywał 1-2. W 81. minucie przepięknym strzałem z przewrotki popisał się Patryk Gondek, który doprowadził do remisu 2-2.

-W tej rundzie jesteśmy niepokonani i cieszę się, że udało nam się to podtrzymać. Przed nami jednak jeszcze jedno trudne spotkanie- mówi Patryk Gondek z Mazura.

Po meczu w szatni pojawił się Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz, by podziękować za kończący się sezon i przekazać miłą niespodziankę.

Mazur pomimo remisu nadal pozostaje liderem i w ostatnim pojedynku zmierzy się z ekipą Mazura Pisz.