Znicz liderem po pierwszej kolejce

aaaa

region

Pora na podsumowanie pierwszej kolejki forBET IV ligi.

W sobotę (05.08) na własnym stadionie Znicz Biała Piska podejmował ekipę Stomilu II Olsztyn. Od początku spotkania gospodarze dominowali, czego dowodem są 4 bramki strzelone już w pierwszej połowie spotkania. Strzelanie rozpoczął Kacper Sylwisty, potem hat-tricka zaliczył Bartosz Giełażyn. W drugiej połowie drużyna Znicza strzeliła jeszcze raz, a autorem trafienia był Tomasz Porębski.

Goście zdołali zdobyć jedynie gola honorowego z rzutu karnego i ostatecznie musieli uznać wyższość rywali przegrywając 1:5.

Także w sobotę swoje spotkanie rozgrywały Mamry Giżycko. Zespół znad Niegocina mierzył się na wyjeździe z drużyną Jezioraka Iława.

Mamry nie zawiodły swoich fanów i ograły rywali na ich terenie 4-3. Mamry w pewnym momencie wygrywały już 4-1, jednak wtedy gospodarze przejęli inicjatywę i złapali kontakt. Mamry pewnie jednak kontrolowały końcówkę meczu i nie pozwoliły gospodarzom na doprowadzenie do remisu.

Podziałem punktów za to zakończył się niedzielny pojedynek Rominty Gołdap. Gołdapianie na własnym obiekcie mierzyli się z Mrągowią Mrągowo. Bardzo wyrównane spotkanie, w którym obie ekipy strzeliły po jednej bramce.

W tabeli na pierwszym miejscu Znicz Biała Piska, Mamry są 5., a Rominta na 9. miejscu.