Znicz liderem, Mamry z przełamaniem

znicz ok crop

piłka nożna

Za nami 11. kolejka w forBET IV lidze.

W sobotę (14.10) w Giżycku Mamry grały z Mazurem Ełk. Obie ekipy w tym sezonie spisują się dosyć słabo i przed tym meczem zanotowały kilka spotkań bez zwycięstwa, więc była to idealna okazja do przełamania.

Od początku drużyny grały na podobnym poziomie i dosyć długo na tablicy widniał wynik remisowy. Zmieniło się to w 38. minucie spotkania, kiedy to Mamry strzeliły pierwszego gola.

5 minut po zmianie stron Mamry dołożyły jeszcze 1 trafienie i zrobiło się już 2-0. Mazur nie odpuszczał i zdołał doprowadzić do remisu, jednak w końcówce spotkania Mamry zdołały strzelić jeszcze jedną bramkę i ostatecznie wygrały z Mazurem 3-2.

O godzinie 15:00 odbyło się spotkanie na szczycie. Znicz Biała Piska mierzył się na własnym boisku z wiceliderem DKS-em Dobre Miasto. Stawka tego spotkania była wysoka. Po bardzo dobrych 90 minutach lepsi okazali się piłkarze Znicza, którzy ograli DKS 3-2 i tym samym wrócili na pozycję lidera w forBET IV lidze.

W sobotę (14.10) grali także piłkarze Rominty Gołdap. Gołdapianie na własnym boisku podejmowali ekipę Olimpii II Elbląg. Po bardzo wyrównanym pojedynku lepsi o 1 trafienie okazali się goście i to oni wywieźli z Gołdapi 3 punkty. Rominta Gołdap – Olimpia II Elbląg 0-1.

W tabeli liderem Znicz Biała Piska, Rominta jest 7., Mamry 10., a Mazur spada na 13. pozycję.