18 medali suwalskich kolarzy na Lubelszczyźnie

7

Suwałki

10 złotych, 5 srebrnych i 3 brązowe medale zdobyli kolarze MTB Suwałki podczas Maratonów Kresowych na Lubelszczyźnie.

W sobotę (15.06) kolarze rywalizowali na trasach położonych w gminie Żmudź, natomiast dzień później gospodarzem wyścigów był Janów koło Chełma.

Trasy obu etapów należały do najtrudniejszych w całym cyklu. Pierwsza wiodła wśród pofałdowanych malowniczych pół, zaś druga przez porośniętą lasem krainę Pagórów Chełmskich.

Na obu nie brakowało długich podjazdów gdzie trzeba było pokonać dość duże przewyższenia.

W tym roku do dorosłych dołączyło pięcioro młodych adeptów kolarstwa z Suwalskiej Szkółki Kolarskiej. Cała reprezentacja liczyła 12 osób.

W ciągu dwóch dni rywalizacji ekipa z Suwałk popisała się niezwykłą skutecznością zdobywając w sumie 18 medali – 10 złotych, 5 srebrnych i 3 brązowe.

WYNIKI:

Dystans MINI:

Dębska Małgorzata nie miała sobie równych w kategorii Dziewczęta 9-10 lat. Wygrała zarówno w Żmudzi jak i w Janowie.
Zoń Jakub zdominował kategorię Chłopcy 7-8 lat. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę cieszył się ze złotego medalu.

Dystans FIT:

Brylińska Oliwia – po zwycięstwie w Żmudzi powtórzyła swój sukces dzień później w Janowie. Była najszybszą kobietą na dystansie FIT.
Dębski Michał – Dwa srebrne medale w kategorii Młodzik. To najlepsze jak dotąd osiągnięcia Michała i znakomity prognostyk na drugą część sezonu.

Dystans PÓŁMARATON:

Jacewicz Wiktor – po pierwszym w karierze złocie wywalczonym w Żmudzi, dzień później cieszył się ze srebrnego medalu. Kategoria wiekowa Mężczyźni 15-18 lat

Wyścigi dedykowane dla dorosłych przyniosły kolejne sukcesy:

Andrzej Bąkała – 2 miejsce w Żmudzi oraz 2 miejsce w Janowie – kategoria Mężczyźni 60-69 lat– Dystans Półmaraton
Walendzewicz Małgorzata – 3 miejsce w Żmudzi oraz 4 miejsce w Janowie – kategoria Kobiety 40-99 lat – dystans FIT
Dębski Krzysztof – 3 miejsce w Janowie oraz 4 miejsce w Żmudzi – kategoria Mężczyźni 40-99 lat – dystans FIT
Klin Dariusz – 3 miejsce w Janowie – kategoria Mężczyźni 70-100 lat

Znakomite wyniki indywidualne przełożyły się też na dwa złote medale w klasyfikacjach drużynowych na dystansie FIT.

W Żmudzi dodatkowym wyścigiem był Orient Gravel „Malowniczy Wschód”. Trasę o długości 120 km ukończyło czterech reprezentantów MTB Suwałki: Marcinkowski Maciej, Kamiński Stanisław, Wilczyński Krzysztof i Klin Dariusz. Wspólnie wywalczyli 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Na uwagę zasługuje wyczyn Dariusza Klina. Najstarszy zawodnik MTB Suwałki (77 lat) w sobotę przejechał 120 km wyścigu Orient Gravel, a w niedzielę ukończył dystans Półmaraton (26 km) zajmując 3 miejsce.